Gizli dosyaları görüntüleme win8

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Züleyha

Züleyha Site Yetkilisi

Gizli dosyaları görüntüleme win8

Bilgisayarınızda bulunan gizli klasörleri ve dosyaları nasıl görnür hale getireceksiniz bugünki yazımızda buna anlatacağız.

Bazen önemli bilgilerinizi bir klasöre atar ve kimsenin ulaşmaması için gizlersiniz. Sonrasında ise bir türlü ulaşamazsınız bu gizlediğiniz klasöre işte böylesi anlarda ne yapmanız gerekiyor onları görelim adım adım.

İlk olarak Başlat ([​IMG]) düğmesine basın. Sırasıyla Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme ve Klasör Seçenekleri‘ni tıklayın.

Görünüm ve Kişiselleştirme bölümünde alt seçeneklerde Klasör Seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçeneğin içinde Gizli Dosya ve Klasörleri Göster seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir menü çıkacak karşınıza. Burada Gizli dosya, klasör ve sürücüleri Göster seçeneğinin yanındaki kutucuğu tıklayın.

İşlemin sonuna geldik. Bu noktadan sonra önce Uygula sonrada Tamam butonuna basarak tüm gizli dosya ve klasörleri görünür hale getirmiş olacaksınız.

Eğer yaptığınız bu işlemi geri almak isterseniz yani tekrar dosya ve klasörleri gizlemek isterseniz yaptığınız bu işlemleri aynen tekrar edip bu kez Gizli dosya, klasör ve sürücüleri Gösterme seçeneğini tıklayın. Dosya ve klasörlerin gizlenmiş olduğunu göreceksiniz.