Gıybetin resmi

'İslami Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Gıybetin resmini gördünüzmü?

Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın.Sizden biriniz ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. Allah´tan korkun. Muhakkak ki Allah tevbeleri kabul edici ve merhamet edicidir..
    Hucurât / 12

Allahu Teala dilimize sahip çıkmayı,tüm kötülüklerden ve gıybetten korusun..
    Hayırlı Cumalar..

2. Cevap: Gıybetin resmi

Offf içim bir kötü oldu görünce..:( "Allahu Teala dilimize sahip çıkmayı,tüm kötülüklerden ve gıybetten korusun..":) Teşekkürler Yaren Ablacım..:f40:

3. Cevap: Gıybetin resmi

aslında hiç konuşmmak gerekir..tuhaf oldum.korkunc Allah korusun..sağol yaren hanım

4. Cevap: Gıybetin resmi

Hazret-i Rehberimiz (a.s.m.) şöyle der: “Aziz ve Celil olan Rabbim beni Miraca çıkardığında, demirden tırnaklarla yüzlerini ve gözlerini tırmalayan bir topluluğa rastladım. Cebrail’e dedim ki: ‘Bunlar kimlerdir?’ Şöyle dedi: ‘Bunlar gıybet ederek insanların etlerini yiyen ve onların şereflerine dil uzatanlardır.’”Müsned, 3:224.

Allah hepimizi gıybet etmekten muhafaza eylesin.. Korkunç bir resim :eek:

5. Cevap: Gıybetin resmi

Gerçekten resim çok korkunç allah hepimizi gıybetten muhafaza etsin :)

6. Cevap: Gıybetin resmi

Hepimizin korktuğu ama korka korkada yinede yaptığı bir davranış bence bu :(
    Önemli olan alışkanlık haline getirmekten kaçınmak ve söylediğin sözün arkasında durabilmek
    Rabbim herkesi bu kötü huydan esirgesin :)

7. Cevap: Gıybetin resmi

süper bir konuya deyinmişsin vallla Allah dilimize sahip çıkmayi nasip eylesiinn

8. Cevap: Gıybetin resmi

Çok korkunç bir resim.:( Allah gıybetten korusun.:)

9. Cevap: Gıybetin resmi

amin kardeşim. güzel bir paylaşım yaren eline sağşlık :f118:

10. Cevap: Gıybetin resmi

Elem verici bir durum hakikati unutup gene aynı günahı işlemek daha da vahimi..Rabbim küçük kıyametimiz kopmadan bütün kullarından helallik alıp ,ahirete göçmeyi nasip eder inş.

11. Cevap: Gıybetin resmi

kıybet çok kötüymüş ALLAH dilimize sahip çıkmamıza yaedımcı olsun ve tüm kötülüklerden korusun.