Gitmek İstiyorum

'Kısa Bilgiler' forumunda LâL tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Gitmek istiyorum ;

Nereye ve kime olduğunu bilmiyorum. Tek bildiğim artık bu uzun cümleler arasında hapsolupda boğulduğum . Boğuluyorum . Her bir satırım bir hançer olup sırtımada değil sineme saplanıyor. İhanetler sırtımda bir acıyken ve ben daha alışmamışken şimdi de sineme göz dikmiş boşluklar .

Biliyorum ; yine kimse anlamayacak bu satırlarıma vuran gölgeleri . Gölgeli bir düş kurmuşum ; anka kuşu misali aşklarımın her bir tüyüne umutlarımı bağlamışım . Her biri bambaşka hayatlarda ..

Sadece hayat olsun istiyorum yaşadığm . Bilmediğim hiçbir suda boğulmak istemiyorum. Düşüncelerimin taaruzunda kalmış ıslak bahçelerim . Kurusun diye dualar ediyorum her rüzgar darbesinde daha da ıslanıyor arka bahçeler . Kimsenin anlamasını istemiyorum belki de … Anlamasınlar şifresini hayatımın ..

Bana benziyor belki de satırlarımdaki her sancı . Biraz karışık , biraz kararsız ..Biraz gitmelere yakın en çokda kaldığımda yaşanılacaklara gebe duygularım .

Yoruldum ; her yaklaştığımda yüzüme vuran kayıplardan . Yoruldum elde ellerimi görmekten . Kimsesizliğe alışalı çok oldu da bir başınalığa hala eyvallah edemedim . İçimdeki şımarık çocukların her biri ayrı bir ülkemi fethetmekte. Sığındığım limanlarda hep mi gemiler yakılır . Anlayamıyorum . Korkuyorum sanırken deli cesaretim sindiriyor korkusuz aşıkları .

Kimse bilmiyor ben ; korkusuzluğumun koynunda harap ediyorum kendimi. Biçare düşmüş tüm kalelerim . El kadar değer yargılarında harcanmış dünlerim . Yargıların bi tarafından tutunuyorum ama tutunduğum tüm dallar benden çok öncelerde aşıkların ellerinde kalmış . Bense çürümüş dalardan kendime zemin hazırlamaya çalışıyormuşum sanki.

Ben otacı misali yaklaştım . Her kanayan yaraya biraz ben bastım . Tuzluymuş meğerse tadım daha da kanatmış o yaraları. Ben tedavisine uğraşırken dahada deşmişim o yaraları . Tüm sevdalarımdan bir kangren bırakmışım benden yarına hediye .

Oysaki kimse görememiş çürüyüpde düşen etlerimi. Kimse farkına varmamış yorgun hayallerimi. Biraz arsız zannedilmişim az kıyısından da hırsız . Kimse anlamadı ki ben Ayna olmuştum aslında . Kim baktıysa bana , beni gördü sandılar ama kendi yansımalarını görüp ürkmüşler .

Ben nerden bilebilirim ki . Her insanın aslında kendini değil başkasını görmekten keyif aldığını .

Yine de ..

Duracağım burada . Tamda aynaların yansımasında . Bakan gözlerin içine akacağım tamda hayatın içinden .

Sen bakma gitmek istiyorum namelerime . Dilimden tek çıkan sadece

Kalmak istiyorum …

Kalabilirmiyim ???

alıntı