Gitar Kursu Ankara

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Sibel tarafından 27 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Çağlar Müzik Kursu
    Merkez Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışmaktadır.
    Kurs bitiminde M.E.B onaylı kurs bitirme sertifikası verilmektedir.
    Dersler özel yada 2 kişilik sınıflardan oluşmakta olup programlarımız yıllık yapılmaktadır.
    Merkezde 14 sınıf bulunmaktadır.
    Merkez 1500 öğrenci kapasitesine sahiptir
    Haftanın 7 günü ders yapılmaktadır
    Deneme dersinden sonra başarılı olan öğrenciler merkeze kabul edilmektedir (Deneme dersleri ücretsizdir).
    Öğretmen ve personeli merkezde kadrolu olup alanlarında uzmanlaşmış eğitimcilerden seçilmiştir.
    Adres:İzmir 2. Cad. No:57/4-5-6-7-8 Kızılay-ANKARA
    Tel: +90 312 419 69 47 - 418 03 45
    Faks: +90 312 418 03 45
    E - Posta: 'info@caglarmuzikkursu .com

2. ÖZDEM MÜZİK™ ACADEMY ANCYRA™ ®
    MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ
    Uzman kadrosu ve toplam kalite felsefesiyle en iyi hizmeti kalite standartlarını sağlayabilecek en uygun fiyatlarla sağlamak amacı gütmektedir.Müzik eğitimi başlığı altında, klasik gitar dersi, elektro gitar dersi, akustik gitar dersi, bass gitar dersi, kontrbass dersi, piyano- Hammond - Org dersleri, Blues Harp (Armonica) dersi, bateri - perküsyon dersi, Müzik Okulları ve Yetenek Sınavlarına Hazırlık kursu bulunmaktadır. Standart programların yanı sıra, The Blues Academy bölümün de müzik eğitimi vermektedir. Bu bölümde sadece Blues - Jazz müziği ve türevleri irdelenmektedir. Blues Academy derslerinde elbette enstrüman seçimi yapılacak, kişiler istediği enstrümanı seçeceklerdir.Eğitim kadrosu özenle seçilmekte, ve devamlı izlenmektedir. Tüm programlarda üstün okulların müfredatları işlenmektedir. Her yaş gurubuna her seviyede en uygun seçenekler bulunmakta ve müfredat devamlı güncellenerek geliştirilmektedir.Dersler hem ders takip tutanaklarından hem de kameralı uzaktan izleme sistemleri tarafından periyodik olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.
    Gerek akademik gerek idari kadrosuyla puanlama yöntemiyle performans değerlendirmesine tabi tutulmakta, gerekli olması halinde personel hizmet içi eğitimlere tabi tutulmak üzere askıya alınabilmekte ve hatta görevine süresiz olarak son verilebilmektedir.
    Adres:Kızılırmak Caddesi No:5 Kızılay - Ankara
    Telefon: 0 312 419 91 36 - 0 312 418 18 99

3. Senkron Müzik Eğitim Merkezi
    Senkron Müzik Eğitim Merkezi, sanat eğitiminin küçük yaşlardan itibaren bireylerin ruhsal zihinsel ve sosyal gelişimlerinde en belirleyici etken olduğu gerçeğinin, toplumun her kesimi tarafından algılanması için ciddi, etkili ve sonuca giden prensiplerle çalışmayı birinci hedef olarak belirlemiştir. Bu çerçevede, tamamı branşlarında akademik olarak uzmanlaşmış ÖĞRETMEN kadrosuyla topluma, sanat bilincini özümsemiş bireyler yetiştirme çabasındadır.Eğitim Merkezin de vermiş olunan elektrogitar ve bas gitar eğitiminde öncelikli olarak temel müzik bilgisiyle genel yeterlilik sağlanarak kişilerin müzikal beğenisi doğrultusunda şekillenen bir eğitim planı hazırlanmıştır. Elektrogitar ve bas gitar popülerliği neticesinde pek çok müzik türünde yer alan enstrümanlardır. Programın birinci basamağını gitarist adayının yatkın olduğu ve sevdiği müzik türünün belirlenmesi oluşturmuştur.Seçilen türe ait müzisyenlerin ve müzik gruplarının eserlerinin seslendirilmesi eğitimin ikinci basamağını oluşturmaktadır. Amaç gitarist adayının beğenisine yönelik bir repertuar oluşturmaktır. Gitarist adaylarımız dershanemiz bünyesinde gerçekleştirilen dinleti ve konser aktivitelerinde görev alarak gerek solo gerek müzik topluluklarıyla performans sergileyerek sahne deneyimini kazanma şansına da sahiptirler.
    Adres:Selanik Cad. No: 41/11 KIZILAY ANKARA
    Telefon: 0 312 424 19 10

4. Hızlı Metot Ramel Sanat Merkezi
    Bünyesinde tecrübeli, dinamik öğretmenler maksimum ilgi ve özenle eğitim vermektedir.Öğrencilerle 24 saat kesintisiz bilgi aktarımı (İnteraktif Eğitim) ve yüksek imkanlar sunulmaktadır.Özel derslerde program kişisel isteğe göre düzenlenebilmektedir.
    Gitar eğitimine psikolojik - pedagojik faktörleri katmış tek metot olma özelliğini elinde bulunduran Çağdaş Eğitimin izindeki 'Hızlı Metot' bu güne kadar gitara sıfırdan başlayan öğrencilerin yanı sıra daha önce gitar kurslarına katılmış ama yaygın sebeplerden ötürü vazgeçmiş bir çok öğrenciyi de başarıya ulaştırmıştır. 'Hızlı metot' profesyonel öğretmenler tarafından verilmiş derslerdeki öğrenci taleplerine ve performanslarına göre gitar çalmayı en çağdaş metotla öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

Adres (Merkez Şube): Mutluköy Villaları 6.sokak No:11 ( Galeria Arkası) Ümitköy
    Telefon: 05556300375 ( 24 Saat Bilgi Destek Hattı )
    Telefon 2: 0312 235 43 91- 0312 235 52

5. Ankara Sanat Atölyesi Müzik Eğitimi
    Ankara Sanat Atölyesinde yeni dönem gitar grup ders kayıtları başlamıştır.Gruplar 3 er kişiliktir.ücretsiz deneme dersi için randevu alınmalıdır.
    Adres:Tunalı Hilmi cad. Bestekar sk. 72/4 Kavaklıdere/ANKARA
    Telefon: 0312 4685577