Gerçek Aşk Nedir

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 1 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Gerçek Aşk Ne Demektir

Gerçek Aşkın tanımı oldukça zor yapılır. Gerçek aşkı tanımlamak çok zordur bunu yaşamadan kimse bilemez :f63:Aşk nedir..Aşk, sevgilinin çarpık bacaklarını düz görmektir demiş şair.Aristonun söylediği güzel bir söz Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yalnız sevilmenin hiçbir zevki yoktur.

Bana sorarsanız şöyle cevap vermek istiyorum bu soruya ben gerçek aşk olduğuna inanmıyorum.Gerçek sevgi vardır ama aşk gelip geçici birşeydir bence Aşık olan kişi sanırki sevdiğindne aşık olduğu kadın yada erkek den başkası yoktur onun için hayatta tek önem verdiği şey odur onsuz nefes alamadığını düşünür o yanında yokken ne acıktığını anlar nede susadığını yaşam aşkı yanındayken vardır.Söyledim ya başta sadece sanır aslında kendini kandırmaktan başka bir şey yapmamaktadır.

Aşk biz insanlara mutluluğu tattıran en önemli duyguların başında geliyor. Ancak aşkı yaşamak ne kadar güzel olursa olsun, onu kaybetmek de mümkün, terk edilmek de gerektiğinde terketmek de. Zaten etrafımıza şöyle bir baktığımızda gözü yaşlı birçok kadın ya da erkeğe rastlamamızın en büyük nedenidir.

Uzun süreli beraberliklerin günlük hayatın tüm alışkanlıkları paylaşılır. İki aşık olmanın yanı sıra aynı zamanda iki iyi dost ve hayat arkadaşı haline gelinir.Sevgi devam ettiği halde terk edilmek ise ayrılık acısını arttırır. Çünkü burada ayrılan kişi ayrıca istenilmemek gibi, en önemli değersizlik duygusuna neden olan ayrı bir kavrama da katlanmak zorundadır.Buna kendini mecbur hisseder ve gerçekten Aşık olsa bile bu acıya dayanmak katlanmak zorundadır.

2. Cevap: Gerçek Aşk Nedir

Kalemine sağlık arkadaşım, çok güzel anlatmışsın...