Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

'Zaman Tüneli' forumunda Blizzard tarafından 9 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

?

Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

1. Hormonlu Gıda

22.6%
  2. Doğası Değiştirilmiş Gıda

48.4%
  3. organik-ekolojik Gıda

0 oy
    0.0%
  4. Gen Katkılı Gıda

29.0%

1. Kısaca GD dediğimiz Genetiği Değiştirilmiş gıdalar şu sıralar Türkiye gündemini oyalamakta. Sizin bu konudaki fikirleriniz nelerdir?
    Sizce hangi ürünlerin genetiğinde değiştirilme yapılmıştır? Hangi ürünler sakıncalı, hangi ürünler sağlık açısından sorun yaratmamaktadır.?
    Ama bütün bunlardan önemlisi aceba GD yani genetiği değiştirmek ne demektir?

Anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz...

2. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Bence bu soruya en uygun cevap DOĞASI DEĞİŞTİRİLMİŞ gıdalar olmalarıdır.Sürekli tüketmeye alıştırılmış toplumların başkalarının inisiyatiflerinde olmaları olağanüstü bir durum değildir.Bunu ortaya çıkaran devletler ise sürekli ve daha fazla üretip satarak ayakta kalabilen devletlerdir.Daha fazla üretim daha fazla tüketimi gerektirir.Daha da önemli olan kısım ise tüketecek toplumları tüketmeye teşvik etmektir.
    Ve istediğimiz kadar dikkat edelim mutlaka bir şekilde değiştirilmiş ürünlerden tüketeceğiz bu kaçınılmazdır.Marketten aldığımız en ufak ürün de bile en azından katkı maddesinin olması işin vehametini ortaya koymaktadır.Ne diyelim Allah yardımcımız olsun...

3. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Yapılan araştırmalar zaten Türkiyede genetiği değiştirilmiş ürünlerin tüketildiği ortaya çıktı.Resmen ABD tarafından kobay olarak kullanılmışız yılllarca.Bu tür ürünlerin ihracatı ve satışı kesinlikle yasaklanmalı bence ..

Birileri bu gidişe artık dur demez se sanırım çok daha kötü sonuçlar doğuracak halk bir yerden sonra patlayacak..Unutmayalım ki tarih tekerrürden ibarettir..

4. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Gen Kat kılı adı üstünde Genetigi Değiştirilmiş Domatesin Genine Balık Geni Koymak Gibi :D açlık sorununu gidermeye calısıyorlar ama zararlarıda var

5. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Ben hormonlu gida diyorum :f40:

6. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Doğası Değiştirilmiş Gıda...

7. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

GDO yani genetiği değiştirilmiş organizmalar bir canlının gen diziliminin değiştirilmesi ya da ona kendi doğasında bulunmayan bambaşka bir karakter kazandırılması yoluyla elde edilen canlı organizmalarıdır.Frankeştayn Gıda olarak da nitelenen GDO'lar bugün kolera bakterisi geni taşıyan yonca, akrep geni taşıyan pamuk, tavuk genli patates,balık genli domates gibi gıdalar şeklinde karşımıza çıkıyor.Gıdaların ömrünü uzatmak daha çabuk sürede bozulmalarını önlemek için genleriyle oynamaya kalkışıyorlar.

8. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Sna katılıyorum bende öle diyorum :d:f30::oops:

9. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Doğası Değiştirilmiş Gıda.

10. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

bende Hormonlu Gıda diye biliyorum:f20:

11. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Doğası değiştirilmiş gidalar o kadar yoğunlaşmışki dünya üzerinde mısır ve kanola bitkisine ait oynanmamış saf tohum kalmadığı söyleniyor :((

12. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

İnsanın bile doğasıyla oynuyorlar kaldıki bitkeliren doğasıyla oynamasınlar.
    Artık herşey para olduğu için insanlar ne yapacağını şaşırdılar bence.
    Gen katkılı gıda olarak biliyorum ben...

13. Cevap: Genetiği Değiştirilmiş Gıda (GDO) Nedir?

Genetigi degiştirilmiş gıda ....