Gemilerde Ağlarmış

'Kitap özetleri' forumunda Belinay tarafından 7 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Cemil Kavukçu

Gemiler de Ağlarmış

Yazarın son kitabı olan Gemiler de Ağlarmış, zengin anıların, belirleyici çocuk döneminin,
    Karmaşık düşlerin, insanların, dostluk ve arkadaşlık ilişkilerinin düşle-gerçek arasında gidip-gelen, gezinen öykülerden oluşuyor.
    Bu kitabıyla Cemil Kavukçu öykülüğümüzde ustalığını bir kez daha kanıtlıyor.Okuyucuyu derinden etkileyen öyküler toplamı, öykü yazmaya yeni başlayanlara da aynı zamanda örnek olabilecek nitelikte.
    “Gemiler de ağlarmış “ ın ana izleğini oluşturan gemi insanlarının ve sıradan insanların sınırlı, küçük dünyalarından oluşan yalnızlık, kırılganlık, bağımlılık, güzel ve temiz bir türkçeyle, başarılı diyalaoglarla yansıtılmış.Yaşanan ortamlar, anlamı kuvvetlendirici ayrıntılar özenle ve ısrarla veriliyor.
    Kurduğu öykü diliyle, anlatım zenginliğiyle Cemil Kavukçu, kitabını kolay okunan ama etkisinden uzun zaman kurtulamadığımız bir öyküler demeti kılıyor.Bize düşle gerçek arasında kaybolduğumuz bir dünya kuruyor.

Oylesine ve Cossack bunu beğendi.

2. Cemil kavukçu
    çoğu öyküsünde kasasabada yaşadığı çocukluk günlerine döner, ben içindeki çocuğu hala ayakta tuutuğunu ve hala geçmişte yaşadığını düşünüyorum.
    Gemilerde ağlarmış güzel bir öykü kitabı ayrıva çok güzel derslerde çıkartılabilir.
    Kitabın anafikri kişilere davranışlarımız, kişilerin inançlarına saygısızlığımız ve kibirliliğimiz.

Ben keyifle okudum Cemil kavukçu da türkiyede en büyük öykü yazarlarından biri kitaplarında
    kurduğu cümleler akıcı ve kolayca anlanacak şekilde kısacası dostlarıma kitap dostlarına tavsiye ederim.
    Paylaşım için teşekkürler belinay
    emeğine sağlık.

3. Teşekkürler Belinay, çok güzel bir konu seçmişsin yine kendine
    ilk fırsatta okuyacağım :f40:

4. Paylaşım için tşkler BELİNAY emeğine sağlık :f40:

5. paylaşım için teşekkürler belinay:f40:

6. Güzel bir kitabın tanıtımını bizlerlepaylaştığın için teşekkürler Belinay. Bende kitaptan küçük bir içerik eklemek istiyorum.

Sipsi çalan Çingene'nin adını bilmiyoruz, o da bizimkileri bilmiyor; zaten gerekmiyor da. Ama ona kendimizi tanıtıncaya, buraya her öğlen geldiğimizi (hatta Vasfi'nin deyişiyle 'nerdeyse akraba sayılacağımızı') anlatıncaya kadar göbeğimiz çatladı.'Usta', diyor Vasfi, parmakları birbirine bitişik sağ elini hafifçe büküp alnının orta yerine getirerek ('Sadri Alışık selamı', yani Turist Ömer) , 'Biz hep buradayız, siz de buradasınız...' Sonra da kollarını iki yana açıp çaresizliğini belirtiyor...

7. Öneri ve tanıtım için teşekkürler Belinay ilk fırsatta okumaya çalışacağım:f40:

8. Tanıtım için teşekkürler Belinay.. ellerinize sağlık..:f40:

9. Paylaşımın için teşekkürler Belinay:f40:

10. paylaşımın için sağol teşekkürler

11. Teşekkürler Beliney sen güzel diyorsan mutlaka güzeldir..

Tavsiyeni dikkate alacağım ve ilk fırsatta kitabı alıp okuyacağım..

12. kitap listeme ekledim emeğine sağlık BELİNAY:f118:

13. Ben bunu nasıl olmuşta atlamışım :oops:

Öneri ve tanıtım için çok teşekkürler :f40: ilk fırsatta alıp okuyacagım..

Ellerinize saglık Belinay :f9: :f9: :f9:

14. Güzel bi kitaba benziyor okumak lazım paylaşım için teşekkürler..

15. tşk belinay en yakın zamanda alıp okuyacağım