Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Dark tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü,
    Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü Hakkında

Gemi makinelerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve ekonomik şekilde üretiminin yapılması konularında eğitim ve araştırma yapılır. Ulaştırma Bakanlığında, resmi ve özel tersanelerde, deniz taşımacılığı yapan kuruluşlarda ve gemi makinaları üreten fabrikalarda çalışılabilir.

Gemi Makinaları Mühendisliği Programının Amacı : Gemi makineleri mühendisliği programı her türlü deniz taşıtlarının ve gemi makinelerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve üretimin ekonomik şekilde yapılması konularında eğitim ve araştırma yapar.

Gemi Makinaları Mühendisliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Gemi makineleri mühendisliği programında öğretim süresi 4 yıldır. Öğretimin ilk iki yılında temel fen dersleri yanında temel mühendislik bilimlerine ait dersler okutulmaktadır. Son iki yılda ise mühendislik bilim dersleri ile mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulur. Öğrenciler eğitim süresince staj yapmak zorundadırlar.