Gelişimi için Çocuğa Nasıl Davranmalı

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 24 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sağlıklı Gelişimi için Çocuğa Nasıl Davanılmalı
  Sağlıklı Gelişimi için Çocuğa Nasıl Davranmak Gerekir

  Sevgili anne ve babalar sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için nasıl davranmamız gerekdiği konsuunda sizlere kısa bilgi sununuyoruz.

  Çocuğun sağlığı konusunda sürekli evhamlı davranırlar, çocuklarına zarar geleceğini düşündükleri her türlü durumda gözlerinden sakınırlar.

  Çocuğun psikososyal gelişiminin tamamlanması için ailelerin sevgi ve koruyuculukta ölçülü davranmaları gerekiyor. Çocuğun kendi başına yemek yemesine, uyumasına, giyinip soyunmasına, kendi seçimlerinin olmasına, arkadaşlarının davetlerine katılmasına ve onları davet etmesine izin vererek onlara özerklik tanınması gerektiği vurgulanıyor.

  Ebeveynlerde görülen aşırı kaygı hali aslında tedaviyle kontrol edilebilen bir hastalıktır, böyle durumlarda yardım ve destek aranması, hem anne babanın sağlığı hem de çocuğun sağlığı açısından büyük önem taşır. Anne babanın, çocuklarını yetiştirirken takınacakları ortak tavır evliliği de olumlu yönde etkileyecektir. Yuvadaki sevgi ve anlayış ortamındaki olumlu tavırlardan en çok etkilenenler yine çocuklar olacaktır.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Gelişimi için Çocuğa Forum Tarih
Hamilelikte bebeğin gelişimi için ne yemeli Bebek Bakımı 19 Aralık 2013
Çocuk Gelişimi İçin Gerekli Vitaminler Hastalıklar 22 Şubat 2013
Bebeğinizin Beyin Gelişimi İçin Anne Sütü Sağlık bilgisi 8 Kasım 2012
Televizyonun Zaman İçinde Gelişimi Zaman Tüneli 26 Haziran 2012