Gelin Pastası

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 22 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Gelin Pastası
    Gelin Pasta Tarifi
    Gelin Pastası Yapılışı

Pandispanya İçin

6adet yumurta

4 kahve fincanı şeker

Beş buçuk kahve fincanı un

Yarım fincan nişasta

1 paket kabartma tozu

1paket vanilya

1çay bardağı meyve suyu

Harcı için

2 çorba kaşığı kakao

Bir miktar kırılmış çikolata

1 su bardğı süt

1 adet yumurta

Yarım su bardağı şeker

Yapılışı

6 adet yumurta ile şekeri iyice çırpıyoruz.Unu,nişastayı ve kabartma tozunuda ilave edip kek kalıbına döküyoruz.

Pandisyayı pişirdikten sonra ortatan ikiye kesip meyve suyu ile ıslatıyoruz. Pandispanyanın orta kısmını oyup çıkartalım.Çıkan keki küçük küçük parçalıyalım ve şimdilik bekletelim.Ayrı bir kapta yumurtayı çarpıp,kakao,şeker ve sütü ilave edelim.Sürekli karıştırarak muhallabi kıvamında pişirelim.Ilık bir kıvama gelince ufaladığımız kek parçalarını ve çikolata parçalarını ilave edip karıştıralım.Oyduğumuz pandispanyanın alt kısmını bu harcı dolduralım.Üzerine muz dilimleri yerleştirelim.Pandispanyanın ikinci katını üstüne yerleştirelim.Krem şanti ile ve istediğiniz gibi üstünü süsleyebilirsiniz.

2. Cevap: Gelin Pastası

Gelin pastasıda evde yapılmaz ki süpermodum azcık insaf. Tamam düğün sırasında masrafları kısmak gerek ama oturtup gelinede düğün pastası yaptırılmaz :f30:

3. Cevap: Gelin Pastası

Pasta yazısını görünce hemen baktım konuya ama bunun görüntüsünü sevmedim ben Bluem yaw:f196:

4. Cevap: Gelin Pastası

Blizzard kardeş sen neden düşünüyorsun bu pasta işini.Annen ve ben düşünmeliyiz iki erkek annesi olarak :) Biz anneler fadakar canlılarız :f40: yaparız gelinimizin pastasını da :f10:

Ayrıca kücüğüm bugünlük bununla idare et ;)

5. Cevap: Gelin Pastası

Güzele benziyor gelin olsun olmasın ben bu pastayı yapar yerim (:
    Tarif için tskler:f40:

6. Cevap: Gelin Pastası

Bayanlar böyle tarifleri atmakla olmazki yapında yiyelim:f6::f196: