Gelin Makyajında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

  1. Gelin adayları için düğün gününün en önemli sorunlarından biri de çarpıcı bir makyaj yaptırabilmektir.Gelin makyajı yaptırırken özellikle gözler ayrı bir özen ve itina ister.Aşağıdaki yazımızda gelin makyajı yapılırken göz makyajının nasıl yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/gelin-makyaji-27483.jpg]gelin-makyaji-27483[/IMGALT]

    Gelin makyajı yapılırken özellikle göz makyajı belirgin olmasına özen göstermek gerekmektedir.Gelin göz makyajında Koyu renkler yerine parlak ve çarpıcı renkler kullanılmalıdır. Uygulama alanları özellikle birbirinden ayrılmalıdır. Yani göz altları aydınlatılmalı, allık belirgin olmalıdır. Kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilmelidir. Ayrıca mutlaka takma kirpikler kullanılmalıdır. Özellikle bütün ya da tek tek olan çeşitleri ile takma kirpikler kullanılmalıdır. Ayrıca taşlı ya da yıldızlı gibi daha çarpıcı olan çeşitler, makyajın abartı derecesine göre tercih edilebilir.

    Etkileyici bakışlarla misafirlerinizi büyülemeye ne dersiniz? Upuzun ve gür kirpiklerden bahsediyorum. Tek kullanımlık takma kirpikler işinizi görebilir. Ama dilerseniz iki ay kullanabileceğiniz uzun süre dayanabilen dayanabilen balayında da hayatınızı kurtaracak ipek kirpikler harika görünmenizi sağlayacaktır.
     
Yükleniyor...
- Gelin Makyajında Göz Forum Tarih
Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Kadınca 26 Şubat 2013
Gelin Makyajında Canlı Renkler Kadınca 29 Mayıs 2012
2016 Kuğu Gibi Gelinlikler Kadınca 19 Mayıs 2016
2016 En güzel gelinlik modelleri Kadınca 19 Mayıs 2016