Gelecekte trafik lambaları

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 18 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Gelecekte Trafik Lambaları

Destinanın açtığı trafik lambalarının tarihsel gelişimini ek olarak bende gelecekteki trafik lambalarına protatip oluşturabilecek bir tasarımı sizle paylaşmak istedim..

Destinanın Açtığı konu: Trafik Lambalarının Tarihsel gelişimi

Cift taraflli kolonlar araciligiyla arabalar ile yaya gecidi arasinda bir sanal duvar olusturmayi ve bu sekilde kirmizi isik ihlallerini durdurmayi dusunmusler. Basarili olup olmamasi uygulanabilirligine bagli olan bu proje modern bir kirmizi isik olarak cikiyor onumuze. Bana gercekten ilginc gelen bu sistemi sizinle de paylasmak istedim. Bilmem gerceklesir mi?

2. Yaw kırmızı ışık teknolojisi bukadar ilerlediğinde :f106:
    Otomativ teknolojiside bir okadar ilerliyecek belkide geçecek, belkide havada gidecek arabalar
    :f106: çokmu uçtum Chemist
    Emeğine sağlık

3. Yavaş yavaş izlediğimiz filmlerin dünyasına giriyoruz
    biz görürmüyüz bilmem ama torunlarımızı ilginç bir teknoloji bekliyor gibi :f106:

4. hayal ama gerçekleşirmi acaba

5. Valla güzel görüntü de bizim vatandasimiza sökmez,

ancak orada Enterprise varimsi bir güc alani olusturacaksin ki

gecmeye kalkan küüüt kalsin orada... :f30: :f30:

6. Haklısın Cossack bizim milletimize sökmez:f30: :f30:

7. Teknoloji ilerledikçe bilim kurgu filmlerinin,romanlarının bir tadı kalmıyor.İnsanlar eskiden görüntülü konuşmaya(şuan sadece netten yapılıyor ama telefonlarda da olması yakın) "Hadi canım olur mu öyle şey" diyorlarmış.Bu sanal kalkan olayına da inarırım.Fen bilimleri her zman insanı şaşırtıyor zaten.
    Teşekkürler:)