Geleceğin Arazi Aracı

'Resimli Konular' forumunda Pardus tarafından 16 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Geleceğin Arazi Aracı

Günümüzde lükslüğün sembolü haline gelen arazi araçlar giderek her yol şartında sürüş keyfi sunma özelliklerinden uzaklaşıyor. İşte hem lükslük hem de yolların ustası olmayı vaad eden araç tasarımı...

Temelde askeri amaçla tasarlanan ve her türlü yol koşulunda çalışması beklenen arazi araçları günümüzde esas hedeflerinden sapmış durumdalar. Sinemanın da etkisiyle insanlar arazi araçlarını lüks yaşamın simgesi olduğu için satın alıyor. Oysa ki, bu araçlar 80 ve 90'lı yıllarda offroad tabir edilen açık arazi yolculukları için hazırlanıyordu.
    Piyasadaki bu talebi karşılamak isteyen otomobil firmaları da araçların lüks donanımlarını ön plana çıkartırken tasarruf yapmak için offroad özelliklerden kısmaya başladı. Shadow Hawk isimli firma ise yeni tasarımında duruma tam tersi bir bakış açısı getirecek.

Firma 2011 yılı için tasarladığı The Street Hawk modeliyle, tüm arazi koşullarına meydan okuyor. Üstelik tasarıma göre başka bir aracın üzerinden geçip gitmek bile mümkün olacak. İşte arazi araçlarını değiştirecek o ilginç tasarım...

Aracın lastiklerinin büyüklüğü 40" kalınlığı ise 22" boyutunda.
    Araç, 0'dan 60 km'ye 3.5 saniyede çıkabiliyor

The Street Hawk'ın toplam yapabileceği hız saate 208 kilometre

Parmak izine göre çalışan araç gelişmiş navigasyon sistemine de sahip

2011 yılında piyasaya sürülecek olan araçın fiyatı 1.5 milyon dolar olacak ve sadece 12 tane üretilecek

2. Tasarımı tank gibi..Yolda engel tanımaz bu acayip araç..diğer araçların üzerinden geçtiğine göre yayaların üzerinden de rahatlıkla geçer.:f196:

3. Evet Tasarım Aynı Tank ... Sınır tanımıcanı düşünüyorum...

4. Böyle Araçları "Sabancı" Gibi Zengin Olan İnsanlar Alabilir Tabi Böyle Güzel Araca Böyle Bir Fiyat Yakışır...

5. Lmn

Lmn

Katılıyorum..

6. Bunlar Aynı 3 Boyutlu Gibi..=))

7. Baya inginc zaman hizla ilerliyor.

8. sanki tipi pek hoşdeğil

9. Geleceğin ise Şimdi Nasıl Gösteriliyor

10. ben sevmedim bu araçları ya ne o ölee pylasm icin tsklr

11. sus_

sus_ Yasaklı

Bende sevmedim çok kaba görünüyorlar ama işe yarayabilirler o ayrı bir durum