Geçmişten Günümüze Teknoloji

'Zaman Tüneli' forumunda HazaN tarafından 18 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Teknolojinin tarihi süreci
    Telefonun Geçmişten Günümüze Gelişimi Kısaca, Telefonun Geçmişten Günümüze Gelişimi

Graham Bell’in telefonu icat etmesinin ardından telefona ilk olarak rayafon adı verilmiştir. Telefonların geçmişten günümüze değişimi incelendiğinde sırasıyla karşımıza ahizeli telefon, radyo dalgalı telefon, tuşlu telefon, cep telefonu ve akıllı telefonlar çıkmaktadır.İcat edilen ilk telefonlar ahizeli telefonlardır. Bu telefonların biri dinleme diğeri konuşma olmak üzere iki mekanizması bulunmaktaydı.

Ardından radyo dalgalarının sesi iletmesi ile birlikte radyo dalgalı telefonlar icat edilmiştir.

Çevirmeli telefonlardan sonra teknolojinin gelişmesi ile birlikte tuşlu telefonlar yapılmıştır. Bu telefonlar cep telefonlarının çıkmasının ardından değerini yitirmiştir.

İlk cep telefonu Motorola firması tarafından üretilmiştir. Bu telefon 850 gr ağırlığındaydı ve pil ömrü 35 dakikaydı. Son teknoloji ise günümüzde kullanılan akıllı telefonlardır. Bu telefonlarda tuş yerine dokunmatik özellikleri yagındır.

2. ya çok uzun bu ben sosyal bilgile ödevime nasıl yazayım ki dördüncü sınıfa gidiyorum haksız mıyım

3. Cevap: Geçmişten Günümüze Teknoloji

aynen kısa bir şekilde tirelerle olmaz mıydı

4. Cevap: Geçmişten Günümüze Teknoloji

Çok Zor Bnde 4 e Gidiyorum Ama Çok Zorlandımmm... :(

5. Çok uzun bu sosyal öğretmeni de bir ödev verdi Allah artık Allah yaz yaz bitmez...

6. çok uzun 6'ya gidiyorum ve deftere yazılacak offffffff

7. ama bu çooooooooook uzun olmuş beya ben bunu nasıl yazcem deftere

8. çok az ya 5.sınıfa gidiyorum ama biraz daha uzun olsaydı:f106:

9. yaaaaa yuh abi yaa çok uzun yazmışsın çok uzun diyenlere katılıyorum

10. KOPYALA YAPIŞTIR YAPARIZ UZUN OLSADA

11. gine aynı olur

12. Çooooooooooooooooook uzun! :mad::confused:

13. Çok Uzun Deftere Yazacam Diye Kambur Kalcam Artık :) :)

14. çok uzun ve bu kadar yazıyı kim yazarki ama benim için kolaydı.hergün biz bunun 2katını yazıyoruz bebek oyuncağı ben ünüversiteye gittiğim için bunu yazmak çok kolaydı
    :f63::):f110::f30::f91:

15. çoooook uzun bende 4 teyim

16. çokk uzunmuş gerçekten beyaaaaaaaaa

17. Gercekten buna uzun mu diyorsunyz bence simdiden biyle yazilara alisin ayrica cook tesekkurler coksel olmus :) ♡※

18. bence çok kısa yazsanız elleriniz mi kırılcak bana daha uzun lazımmm

19. çoooooooooooooooooooooooooooooookk kolaydı