Geçmişteki ve günümüzdeki besinler nelerdir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 18 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eski çağlarda insanların beslenme şeklini soruyorsunuz galiba. İlk insanlar sürekli hareket halinde yaşamakta, hayvan avlayarak ve doğada kendiliğinden yetişmiş bitkileri yiyerek beslenmekteydi. Daha sonra hayvanları evcilleştirerek ihtiyaçları kadar çoğaltmayı öğrendiler ve artık avlanmalarına gerek kalmadı. Hem de bu şekilde hayvanların sütlerinden de yararlanıp peynir, yoğurt ve süt ile beslenebildiler. Bundan sonra da insanlar tarım yapmayı öğrendiler, istedikleri bitkiden istedikleri kadar bol miktarda yetiştirip yemeye başladılar, hayvanları büyük ahırlarda beslemeye başladılar, küçük bir grup insan, büyük bir gruba yetecek kadar besin üretebilmeye başladığından diğer insanlar teknoloji ve bilimle uğraşabildiler, besinleri işlediler ve günümüzdeki gibi yiyecekler yenmeye başlandı.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Temmuz 2014
 2. Eskiden kuru üzümü kurutuyorlardı, şimdi ise makinelerde kurutuyorlar Aynı şekilde: kuru incir, kuru biber, kuru domates kuru patlıcan kuru zencefil ve kuru nane vb Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

  Eskiden organik besinler, günümüzde ise hormonlu besinler tüketilmekte Geçmişteki besinler günümüzdeki besinlere oranla daha sağlıklıdır.

  Eskiden organik besinler, günümüzde ise hormonlu besinler tüketilmekte. Geçmişteki besinler günümüzdeki besinlere oranla daha sağlıklıdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- Geçmişteki günümüzdeki besinler Forum Tarih
milli kültür öğelerinin geçmişteki durumuyla günümüzdeki durumu Merak Ettiklerimiz 9 Kasım 2014
Geçmişteki besin çeşitleri nelerdir? Sorun Cevaplayalım 18 Ekim 2012
Kızılayın Geçmişteki Etkinlikleri Kısa Bilgiler 25 Mayıs 2011
Geçmişteki Taşlarım-Yaşam Hikayeleri Masallar ve Hikayeler 3 Mayıs 2011