Geceyarısı atıştırmanın zararları

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda YAREN tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Geceyarısı atıştırmak dişlere de zararlı oluyor.Gecenin bir yarısı yenilen yiyeceklerin şişmanlattığını düşünsek de aslında bu alışkanlığın dişler üzerinde ciddi zararları da var.

Copenhag Üniversitesi’ndeki uzmanlar, 2 bin 217 Danimarkalı’nın tıbbi kayıtlarını gözden geçirip yedikleri yiyeceğin türüne bakılmaksızın gece yarısı yatmadan önce yenen atıştırmalıkların diş kaybı riskini artırdığını tespit ettiler.

Araştırmacılar, bu durumdan tükürük akışındaki değişiklikleri sorumlu tutuyorlar.
    Eating Behaviours Journal isimli tıp dergisinde yayınlanan araştırmada, yeterli tükürüğün ağızda biriken yemek artıklarını temizlemede önemli olduğu kaydedildi.

Katılımcıların yaklaşık yüzde 8’ini (173) noktürnal (gece yapılan) yiyici olarak sınıflandıran araştırmacılar, 6 yıllık çalışma sonunda bu grubun daha fazla diş kaybettiklerini tespit ettiler. Bu kişilerin haftada en az 2 kere gece yarısı uyanıp bir şeyler atıştırdıkları açıklandı.

Ağzın en kuru olduğu zamanda yani gece yarısı yemek yediğinizde, bu yiyeceğin ağızda daha uzun süre kaldığı belirlendi. Hasarı azaltmak için, uzmanlar dişlerin florürlü diş macunuyla günde iki kez fırçalanmasını ve dişlerinizi son kez fırçalaman önce 1 saat boyunca sadece su içilmesini öneriyorlar.

2. Cevap: Geceyarısı atıştırmanın zararları

Evet Gece Atıştırmak Kadar Kötü Bişey yoktur..

3. Cevap: Geceyarısı atıştırmanın zararları

Çok sevdiğim birşeydir :) Gece uyanıp ne var ne yok bir parça yerim.Birşey yoksa dişime göre çilek reçeli en iyi dostumdur :f40: Her zaman değil fakat bazen oluyor :)

4. Cevap: Geceyarısı atıştırmanın zararları

oF Yaren abLa sen onu bana bir soR :) Gece KalKıptan PaTates KızarTan adamım ben =)) Ama yinede kiLo aLmıyorum . MetoboLizmam çok hızLı :):)

5. Cevap: Geceyarısı atıştırmanın zararları

Su, süt içmek atıştırmak sayılmazsa güzel. (: Bir tek bazen tatlı krizine dayanamıyorum.Diğer besinlerle aram yoktur:f196:

6. Cevap: Geceyarısı atıştırmanın zararları

cCast Bişeymi Diyosun Kızartmaya Bende Gece Mangal Yapmış Adamım :f30::)