Gece Yatmadan Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 3 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Yatmadan önce okunacak bir dua şöyledir.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/yatmadan-onceokunacak-dua-2598.jpg]yatmadan-onceokunacak-dua-2598[/IMGALT]

Yatmadan Önce Okunacak Dua

Arapça Okunuşu:"Allahümme eslemtü nefsî ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emri ileyke. Ve elce'tü zahri ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke. La melce'e, vela mencee minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte.

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Türkçe Manası

Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim. İşimi sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce' ve mence'de yoktur. Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur. Allah'ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum.

Peygamber Efendimiz şöyle tavsiye etmiştir:

Yatmadan önce Fatiha suresi okunmalı ardından bir sure okumayı tavsiye etmiştir.Ardından şu duanın okunmasını tavsiye etmiştir:

La İlahe İllallah, Vahdehu La Şerike Leh, Lehü'l mülkü ve Lehü'l Hamdü ve hüve Ala Külli Şey'in Kadir ve La havle vela kuvvete illa Billah denir.

Sonrasında ise 33 kere Süphanallah 33 kere Elhamdülillah ve 34 kere ise Allahu Ekber demeyi ve böylece bu tesbihatı 100 e tamamlamayı ve Kafirûn suresini okumayı tavsiye etmişlerdir.