Gece Resmi

'Resimler' forumunda By_TuaL tarafından 1 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Dünya'mız kendi ekseni etrafındaki dönüşünü 24 saatte tamamlar, bu zaman dilimine bir gün denir.
    Dünya'nın kendi ekseni etrafındaki hareketi batıdan doğuya doğrudur. Bu dönüş yönüne bağlı olarak;
    - Aynı anda daha doğuda bulunan yerlerde Güneş erken doğar, yerel saat ileri olur.
    - Doğu ve batı yönleri belirlenir.
    - Kuzey Yarımküre'de rüzgarlar ve akıntılar sağa, Güney Yarımküre'de ise sola doğru sapma gösterir.

- Dünya'nın Güneş'e dönük olan yarısı aydınlık, diğer yarısı ise karanlıktır. Dünya kendi ekseni etrafında dönerken karanlık ve aydınlık yerler yer değiştirerek gece ile gündüz ardarda oluşur.

Gece fotoğrafları

canakkalegecemanzarasijw3.
    canakkalegecemanzarasijw3. canakkalegecemanzarasijw9. gece-resmi. gece-resmi-1. gece-resmi-2. gece-resmi-3. gece-resmi-4.

2. hepsi birbirinden güzel çok hoş resimler emeğine sağlık BY_TUAL:f118:

3. Ewet çok güzeller ama yıldızlar yokki:(

Gece deyince ay ve yıldızlar olacak:f106:

Emeğine sağlık Tual:f40:

4. çok güzel gece manzaraları tual karadenizimizin gece manzaralarınıda eklersen sevinirim emeklerine sağlık olsun ( ne o sanki abla onuda sen ekleyiver dedin gibi geldi bana dettt :) )

5. Çok güzel resimler Tual gece hüznün simgesi gibi gelir hep bana
    o yüzdende ayrı bir tat alırım bu resimlerden emeğine sağlık

6. gece hüznün simgesi olmamalıdır Hazan yeni bir başlangıçtır her gece geceyi
    çok severim ben pozitiftir sesizder sakindir hepsinden önemlisi yarına gebedir
    yarın kime ne getiri bilinmez...

7. harika hepsi birbirinden güzel resimler emeğinize sağlık güzel paylaşım olmuş gece gece iyi geldi:f118: :f118:

8. yaw tual ben bu resimlerini çalacam bi kaç tanesini hangisini de çalayım şaşırdım hepside güzel eline sağlık :f118: :f196:

9. Isil isil cok güzeller gecenin büyülü yüzü cikmis ortaya tesekkürler Tual:f40: