Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
  Gebelik Testi Nasıl Olur
  Gebelik Testi


  Hamile olduğundan şüphelenen ve adet gecikmesi yaşayan pekçok kadın eczaneden kolayca temin ettiği gebelik testi ile hamile olup olmadığını öğrenmeye çalışır. Bu hem son derece ucuz, hem kolay hem de özel bir yöntemdir. Özeldir çünkü testi uygulayan kadından başka kimse sonucu bilemez. Pekçok kadın için bu önemli bir özelliktir. Kadın hamile olup olmadığını herkesten önce öğrenmek ve bu özel anı doyasıya yaşamak ister. Tam tersi şekilde istenmeyen bir gebelikten korkan kadın da hamile olup olmadığını başkalarının bilmesini istemeyebilir.

  Her yıl tüm dünyada milyonlarca gebelik testi satılmaktadır. Evde yapılan gebelik testi anlamında "home pregnancy test" (HPT) olarak adlandırılan bu yararlı kitler her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Hatalı pozitif ya da hatalı negatif sonuçlar kişide hem psikolojik hem de fiziksel travmaya neden olabilir. Bu nedenle gebelik testi kitlerini kullanırken çok dikkatli olmak gerekir.

  Öte yandan e-posta ile gelen pekçok sorudan HPT'lerin ne zaman ve nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili yeterli bilgiye sahip olunmadığı sonucu çıkmaktadır.

  İdrarda yapılan gebelik testleri ilişkiden hemen sonra sonuç vermez. Testin doğru sonuç vermesi için çoğu zaman adet gecikmesi olması gereklidir. Yani hamilelik süphesi olan ilişkiden sonra yaklaşık 14 gün geçmesi gerekir.

  Alıntıdır.
   
Yükleniyor...
- Gebelik Testi Nasıl Forum Tarih
Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır Bebek Bakımı 13 Haziran 2012
Gebelik testim pozitif fakat adetlerim çok düzensiz , yaklaşık doğum tarihini nasıl h Sorun Cevaplayalım 6 Ekim 2011
Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
gebelik testinde ikinci çizginin dağınık çıkması Bebek Bakımı 24 Kasım 2014