Gebeliğin 2. ayında anne karnındaki bebeğin durumu nedir?

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 12 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebeğin durumu


  Bu ayda artık kalp atmaya ve organlar gelişmeye başlamıştır. Ultrasonda bebeğinizin kalbini attığını görebilirsiniz. Bebeğin kalbi yetişkinlere nazaran çok daha hızlı çarpar (dakikada 120-160 vuruş). Organ gelişimi olarak beyin gelişimi, kollar ve bacaklar taslak halinde gelişmeye ve iç organlar oluşmaya başlamıştır.
  • Hamileliğin 2. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?
  • Gebeliğin 2. ayında (4-8 haftalar arası) anne ve bebeğin durumu.. Bu ayda anne adayında hafif bulantılar başlar, bel ağrıları yaşayabilir. Özellikle bel ağrıları çok sık rastlanan şikayetlerdendir. İkinci ayda uykuya eğilim başlar, yani anne adayı sık sık uyumak ister. İştahsızlık oluşabilir, bazı besinlerden tiksinmeye başlayabilir.
  • Anne adayı gebeliğin 2. ayında sigara kokusu, parfüm kokusu gibi keskin kokulardan nefret etmeye başlar. Normalde sigara içen kadınlar bu dönemde sigaradan iyice soğurlar ve bu tabiki iyi birşeydir.
  • Anne adaylarında, bu ayda oluşan değişiklikler farklı olabilir. Mesela bazı anne adayları kaygı duyarken, bazıları duymazlar. Bazılarında bulantı, bel ağrıları görülürken diğer adaylarda görülmeyebilir. Bunlar önemli değildir, önemli olan bebeğin kalbinin attığının doktor tarafından ultrasonda görülmesi ve bebeğin sağlıklı gelişimidir.
  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Gebeliğin ayında anne Forum Tarih
Gebeliğin Son Üç Ayında Uyulması Gereken Kurallar Bebek Bakımı 25 Haziran 2010
Gebeliğin 3 ila 6. Ayı Arasında Neler Olur Bebek Bakımı 13 Ağustos 2011
Erken Gebelik Sorunları, Gebeliğin başlangıcında görülen sorunlar Bebek Bakımı 17 Şubat 2011
Gebeliğin İlk Belirtileri Sağlık bilgisi 12 Mayıs 2010