Gaziantepte kredi kartı intiharı

'Haberler' forumunda ayla tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Kredi Kartı İntiharı

Gaziantep'te inşaat işçisi olarak çalışan 3 çocuk babası genç bir adam, kredi kartı borcu yüzünden girdiği bunalım sonucu kendini asarak intihar etti.
    Edinilen bilgiye göre Fevzi Paşa Mahallesi'nde ikamet eden 3 çocuk babası Müslüm İnce, kredi kartı borcu nedeniyle psikolojik bunalıma girdi. İnşaatlarda sıvacılık yaparak ailesini geçindirmeye çalışan 28 yaşındaki Müslüm İnce kredi kartı borcunu ödeyemeyince evde yalnız kaldığı bir saatte, yatak odasının tavanında bulunan çengele ip bağlayarak boynuna geçirdi. Ayağının altına koyduğu masayı da iten Müslüm İnce yaşamına son verdi.
    Daha sonra yakınları tarafından durumun fark edilmesi üzerine tavana asılı vaziyette bulunan Müslüm İnce, bulunduğu yerden indirilerek özel bir otomobille hastaneye götürüldü. Ancak hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan Müslüm İnce hayatını kaybetti.
    Mahalle sakinlerinden Ömer Karaçizmeli komşularının sesi üzerine eve geldiklerini belirterek, "Eve girdiğimde bulunduğu yerden indirilmişti. Kalp masajı yapıldıktan sonra hastaneye götürdüler ancak kurtarılamadı. Kendisinin 3 çocuğu var ve inşaatlarda çalışarak geçimini sağlıyordu. İntihar etmeden öncede not bırakmıştı. Bu notu bende okudum. Kredi kartı borcu varmış. Arkadaşına kredi kartını veriyor ve kullandırıyor. Ancak daha sonra arkadaşı borcu ödemeden hayatını kaybetmiş. Kendiside bu borcu
    ödeyemediği için psikolojik bunalıma girmiş ve intihar etti. Notunda da aynen şöyleydi, 'Babamı çok üzdüm ve borç altına koydum. Çocuklarımı ve eşimi çok seviyorum. Dünya çok garip yaşamak çok garip' diye yazmıştı. Bunu da ödeyemediği kredi kartının eksterisi üzerine yazmıştı. Kendisi çok zararsız bir insandı ve kendi halindeydi. Şuanda ailesinin durumu çok kötü. Oturdukları ev kirada zaten. 3 çocuğu ve eşinin ekonomik durumu hiç iyi değil" dedi.
    Cenaze hastanede yapılan otopsinin ardından Merkez Karşıyaka Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Müslüm İnce'nin cenazesi toprağa verilmek üzere Yeşilkent Mezarlığı'na götürüldü.
    Öte yandan Müslüm İnce'nin eşi Cennet İnce, kardeşleri ve annesi kredi kartına isyan etti. Cenazeye gelen kadınlar 'Cümle aleme ibret olsun. Kardeşim kredi kartı borcu yüzünden intihar etti' diye ağıt yaktı. Kredi kartı yüzünden hayatına son veren babadan geriye gözü yaşlı bir eş, 4 yaşındaki ikizler ve 8 yaşındaki kızları kaldı.

2. Cevap: Gaziantepte kredi kartı intiharı

Yazık acı bir durum.Allah (c.c) taksiratını affeylesin.Kredi kartlarını daha dikkatli kullanmak gerek.Allah herkesin yardımcısı olsun.