Gargat ağacı nedir hakkında bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Meryem tarafından 23 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. gargat ağacı nedir hadisi şerif

  Şefkât Peygamberi (s.a.v) Hadis-i Şerif'lerinde şöyle buyuruyor:

  “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek 'Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır.' diyecek. Sadece 'Gargat Ağacı' bunu söylemeyecek, çünkü o Yahudi ağacıdır.”(Kitab-ul Fiten H. 2239)

  İlginçtir, hadis-i şerif daha çok kıyamet alametlerinin zikredildiği bölümlerde geçiyor Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor.

  Demek ki Yahudilerin artık haddi iyice aşmış zulmüne tanıklık etmek ağaçların ve taşların bile deyim yerindeyse canına öyle bir tak edecek ki, sabırları taşacak ve ihbarda bulunmak üzere dile gelecekler.

  Nitekim Yahudiler de yaptıkları işin sonunun nereye varacağını ve tarihteki örneklerinde de görüldüğü gibi hep böyle sürüp gitmesinin mümkün olmayacağının az da olsa farkında olmalılar ki, hadis-i şerifte “sadece o ağaç söylemeyecek” denilen gargat ağacını tarih profesörünün tespitiyle ülkenin her yanına dikmekten geri kalmıyorlar İsrailliler her yana bu ağaçtan dikeceklerine zulme son verseler daha iyi olur. O zaman muhakkak ki daha güvende olacaklardır. Bu iş hep böyle gitmez. Tarih bunun örnekleriyle dolu...
   
Yükleniyor...
- Gargat ağacı nedir Forum Tarih
Gargat Ağacı İle İlgili Hadis Ayetler ve Hadisler 24 Şubat 2012
Gargat Ağacının Yahudiler İçin Önemi Bunları biliyormusunuz 24 Şubat 2012
Gargat ağacı hakkında hadisler Ayetler ve Hadisler 15 Aralık 2011
Gargat Ağacı Resmi,Gargat Ağacı Özellikleri,Gargat Ağacı Meyvesi Güncel Bilgiler 12 Temmuz 2010