Gardrop Detoksu Nedir ?

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Kışın kar yağınca evden dışarı pek çıkılmıyor. Tıpkı şu günlerde yaşadığımız kar yağışının yoğun olduğu gibi..Yapacak iş bulmakta zorlananlar ya da evde canı sıkılanlar için yapılacak en iyi işlerden biri gardırop detoksudur. Bayanların değer verdikleri arasında ilk sıralarda olan gardıropları maalesef bir süre sonra karmaşık bir hale gelir. İşte fırsattan yararlanıp gardrobunuza el atmaya ne dersiniz.Özellikle mevsim değişikliklerinde gardrobunuzu düzenlemek daha zordur çünkü elinizin altında kıyafet yoksa ve her bulduğunuzu ilerde giyerim diye saklıyorsanız işte kış ortası bunun için en ideal zaman olabilir. Şayet dolabınızda tuttuğunuz giysiyi önceki yıl hiç giymediyseniz, yine giymeyeceksiniz demektir.

  -Boşalttığınız kıyafetleri gruplara ayırın. Kotlar, penyeler, elbiseler, gömlekler gibi.. Ancak ayırıp katlamadan önce son bir kontrol yapın bakalım herhangi bir yerinde leke, sökük, kopuk düğme gibi şeyler var mı? Varsa bunları elden geçirmeyi unutmayın. Dolabınızı güzelce silin ve kıyafetleri yerleştirin. Dolabın içine sabun veya lavanta gibi kokular yerleştirebilirsiniz. Ayrıca biten parfüm şişelerini de ağzını açarak dolaba koyup, elbiselerinize kokusunun sinmesini sağlayabilirsiniz.
  -Hazır dolabınızı yeniliyorken, giysilerinizle farklı kombinasyonlar yarabilirsiniz. Özellikle elinden dikiş gelenler, çok farklı kıyafetler oluşturabilirler. Dikiş bilmiyorsanız, mahalledeki terzi ne güne duruyor?
  -Aslında gardırobumuzdaki giysilerin sadece %20’sini giyeriz. Diğer %80 ise, kıyıp da atamadıklarımızdan oluşur. Aynı renk ve modelde bazen onlarca giysimiz olur. Tamam kimisini vintage, kimisini de dünyanın parasını verdiğimiz için seviyoruz ama dolabı da aynı şeylerle doldurmanın bir anlamı yok değil mi? Aynı tarz giysinden en fazla 2 tane olmalı.
  -Artık giymeyeceğiniz ve ayırdığınız kıyafetleri, internetteki ikinci el satış sitelerinden satabilir, yardım kuruluşlarına verebilir ve ihtiyaç sahiplerine gönderebilirsiniz.

  Alıntı
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Gardrop Detoksu Nedir Forum Tarih
Rüyada Gardrop Görmek Rüya Tabirleri 28 Mart 2012
Yaz Detoksu ile Selülitlerden Kurtulun Kadınca 3 Aralık 2012
Detoksun Zararları Sağlık Rehberi 8 Eylül 2010
Ayak Detoksu Kişisel Bakım 12 Mayıs 2010