futbolcu olmak için hangi okulda okumak gerek

Konusu 'Soru Çözüm' forumundadır ve Misafir tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Misafir Ziyaretçi

futbolcu olmak için hangi okulda okumak gerek
  2. EyLüL

EyLüL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Cevap: futbolcu olmak için hangi okulda okumak gerek

Yakınınızdaki bir kulubün alt yapıdan futbolcu yetiştirme olanağı varsa küçük yaşta ailenizle birlikte başvurun, size yol göstereceklerdir.

Bir başka yol da, oynadığınız bir mahalle takımında dikkat çekerek çağrılmanızdır. Ama unutmayın ki sporun her dali aynı zamanda eğitim de gerektirir.

Eğtiminizi ihmal etmeyin ve ayrıca spor, futbolcuların hayatı, ilgilendiğiniz sporun tarihçesi vb. konularında kitaplar bulup okuyun.

Futbolcu Olmak İstiyenlerin Ayrıntılı bilgi için başvurulabilecek yerler:

İlgili Eğitim Kurumları
    Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara Meslek Bilgi Merkezi
    Bünyesinde Meslek Bilgi Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu İl ve Şube Müdürlükleri
    Türkiye Futbol Federasyonu
    Amatör ve Profesyonel Futbol Kulüpleri
    Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Nasıl futbolcu olurla ilgili size bazı ana kurallar şöyle

1- Ufak yaşta futbola başlamanız gerekmektedir. Bu şekilde beyin futbolu daha iyi kavrar ve futbol sırasında düşünce kabaliyetiniz aartar.

2- Hızlı koşma futbolda çok önemli bir olaydır. Hücümda ve savunmada hızlı koşarsanız rakibinizden biradım önde olursunuz.

3- Menalite yani futbol zekanızın üst seviyede olması gerekiyor. Kaleci ile karşı karşıyayken, veya ara pası atarken futbol zekanız ön plana çıkıyor.

4- Futbolda cesaret çok önemlidir.

5- Ayak içi paslarınızın gelişmiş olması gerekiyor. Futbolda önemli olan bir olaydır.

6- Futbol 11 kişiyle oynanan bir takım oyunudur. Futbol oynarken kafanızı kaldırarak oynayın. Arkadaşlarınızı görün.

7- Asla pes etmeyin. Hırslı olun.

8- Kaslar çok önemlidir. Ayak kaslarınız güçlü ise istediğiniz mesefaden hızlı şutlar çekebilirsiniz. Uzun pasları rahatlıkla atabilrisiniz. Fitness salonlarına gitmenizde yarar var. Kondisyonunuzu üst seviyede tutun.

9- Futbolda fair play ( yani dostça mücadele ) çok önemlidir. Hoşgörülü olmak rakibe sert davranmamak gerekiyor.

10- Hoşgörülü olun. Futbolda asla kibirli olmayın. Yedek kalırsanız hemen sinirlenmeyin. Çalışarak hocanızın gözüne girmeye çalışın.

11-Antremanlarınıza eğlenceymiş gibi bakın. Antremanlarda hocanızın gözüne girmek için çok çalışın. Atılgan olun. Koşarken önlerde olmaya özen gösterin

Ana Kural : Tabiki öncelikle Futbol branşına yetenekli olmanız gereklidir.
  3. misafir

misafir Ziyaretçi

arkadaşlar bence yetenekle ilgisi yok pes etmeyerek ve çalışarak bu işi halledebilirsiniz bi arkadaş çok yeteneksizdi ve çokcuk çalışarak u17 e geçti İNANIN eminim başarısız olmayacaksınız !
  4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

kendimi yetenekli görüyürum sadece kendim degil çevredeki arkadaşlarım bile bunu söylüyor ama ailem beni futbol alt yapısına başlamamı istemiyorum ne olur yardım edin ne yapmam gerekiyor.
  5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim maddi durumum yok ve annem beni dövyor karnımızı doyurdukda futbol cıktı bide diye Ben cok üzülyorum Yakcak beni ne yapmam lazım :(
  6. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Admin önerilerin için çok teşekkür ederim 11 yaşındayım ve futbola atanmak istiyorum ayrıca CeyhanGücü'nede gidiyorum
  7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Selam adim:Ercan sanliurfaliyim ama gaziantepte dogudum 11yasimda almanyaya geldim simdi 13 yasindayim boyum biraz uzun 1.68 simdi. 08 hassloch diye bir takimda oynuyorum futbolcu olmak icin rlimden geleninen fazlasina.yapacam..
  8. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ödev içindi :D
  9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

herkes Misafir yapmış adını :d