Fulya Çiçeği, Fulya Çiçeği Resimleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Fulya çiçekleri ilk baharda çok gelişmiş, oldukça büyük sarı çiçekleri ile kırları süsler, bahçelerde de süs bitkisi olarak yetiştirilir.

  Fulya çiçeği nergisgiller familyasından gelmektedir. Fulya çiçeği sarı renkte olup çok güzel kokmaktadır aslında görünüş itibariye de nergise biraz benzemektedir. Kendi başına doğada yeşişebilmektedir. Soğanlı bir çiçektir. Genellikle bahçe bitkisi olarak kullanılır. Aslında bahçe dekorasyonları için çok ideal bir çiçektir. Balkonlarda saksılarda da yetiştirilebilir.

  Fulya çiçeğinin ana vatanı Akdeniz ve Doğu Avrupadır. Bu nedenle çok soğuk kışlarda yaşamlarını sürdürmekte zorlanırlar. Ilıman iklimler de yaşaması gerekmektedir. Ancak bazı türleri özellikle soğuğa dayanıklıdır yaylalarda ve kırlarda yaşayan türleri buna örnek verebiliriz. Bunlar -20 dereceye kadar dayanıklı olup yazları da çok sulama istemez, doğanın sunduklarıyla yetinirler. Güneş ışını doğrudan değil dolaylı yoldan alırsa çiçekleri daha çok büyür. Direk güneş ışıgı çiçeklerini yakabilir. İlkbaharda çiçek vermeye başlarlar. Genellikle toprak ayırt etmezler. Ancak topralarına biraz gübre konulduğu zaman bitki daha sağlıklı olacaktır. Nötr ve asitli topraklar bütün fulya çiçeği türleri için uygundur. İlkbahar ve yaz aylarında bol suya ihtiyacı vardır. Bazı çiçeklerin boylarının 50 cm kadar çıktığı görülmüştür. Soğanlı bitki olduğu için eğer toprak altından sökülmeyip bekletirilirse bir sonraki seneye yine aynı soğandan yetişebilir.

  Fulya Çiçeği
  Fulya Çiçeği1. Fulya Çiçeği2. Fulya Çiçeği3. Fulya Çiçeği4. Fulya Çiçeği5. Fulya Çiçeği6. Fulya Çiçeği7.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Fulya Çiçeği Fulya Forum Tarih
Fulya Çiçeği Hakkında bilgi Fulya Resmi Resimler 19 Temmuz 2012
fulya çiçeği anlamı Bunları biliyormusunuz 27 Temmuz 2010
Fulya Zenginer Boyu Ve Kilosu Hakkında bilgi 15 Ağustos 2012
Fulya Zenginer Kaç Yaşında Hakkında bilgi 14 Ağustos 2012