Freddy^'nin FaturaLarı :D

'Eğlence' forumunda dila_ tarafından 5 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. dila_

dila_ Yasaklı

Freddy’nin Faturaları
    -Anneee yetiişş!Babam telefonla konuşuyo.
    -Yettiiimm!...Bi dakka niye yetiyorum ki şimdi ben? Konuşursa konuşsun ne var bunda?
    Telefon yeni açıldı ya deneme yapıyodur.
    -Hayır anne, öyle değil yaaa. Babam telefonun kendisiyle konuşuyo.
    -A a! Tu destur.Remzi?
    - ...Annem bana yağlı ekmek sürerdi. Üzerine de toz şeker ekelerdi. Öyle güzel olurdu ki...
    -Eyvahlar olsunn! N’oldu şimdi buna durup dururken ? Enikonu keçileri kaçırmış aaa.Nasıl toplucaz şimdi?
    -Anne az önce elinde faturayla geldi. Zarfı açtı,kahkaha attı,faturayı uçak yapıp fırlattı , ardından el şaklattı. Sonra da telefonu eline alıp sevmeye başladı .
    -Ne faturası ?
    -Telefon. Al bak işte burda.
    -Bu da nerden çıktı şimdi durup dururken ?Dur bi bakalım...Hiiii! Yok yok ,bakmayalım .
    561 TL . Hakikaten bütün sürüyü kaçırtacak kadar var.Remzi kendine geel!
    -...Ericson mu deseem , elmason mu deseem öyle bişey işte. Hem seninki gibi kablosu da yok...Ah annecim , ne güzel sürerdi. Bi de toz şekerli...
    -Baba kendine gel!Uçak düştüüü.
    -...Ne aaa!Geldik mi ? Nerde nereye düştü ?
    -Aferin kız sana iyi akıl ettin haa.Remzi bu ne ?
    -O mu ? Her gelin kızın rüyası , Zetina dikiş makinası ...Yavv ne olacak , dün geceki kabusun manası.Eveeet, bu akıbete nasıl uğramışız bir bakalım ...KDV , 117 TL .Yaani kanserin K’sı , dizanterinin D’si, vebanın V’si...Neymiş efeeem.KDV... ÖİV, 128 TL .Yani öylesinenin ֒sü , istiyoruzun İ’si , vereceksinizin V’si...Ma+Şa+Fa+Ka+, 211 TL.Remziye bu ne? Bol buldunuz di mi Ma+Şa+Fa+Ka yı ? Harcayın gitsin bakalım.Zaten bugünlerde sizin gözünüze bir görünür var ama hadi bakalım hayırlısı.

İkinci sayfa
    -O ne be ?
    -Ben ne biliyim?Her neyse yapmışsınız işte. Bu da ne ? Müteferrik, 105 TL . İbrahim Müteferrika’nın müteferriği mi acaba? Basım parası heralde ya da değil, ne bileyim. Bu da nesli tükenmiş vergilerden olmalı. Tamam , bundan sonra avucunuzu yalayın .Şakadan bile alo diyeni vururum. Telepati öğrenin , o yolla haberleşin , tamam mı ?
    -Ama bey, bu faturanın bu kadar gelmesi imkansız... Telefon daha bugün açıldı. Ne zaman konuştuk da bu vergilerihak ettik bilmem ki? Ayrıntılara bi bak bakayım.
    -Küba mı? Castro’yu mu aradın Remziye? Hollanda, Fiji Adaları, Guantanamo, Fransa,Pekin. Tüm yerküre aranmış. Ahh koca çeneli kadın ahh. Bari yakın memleketleri arasaydın insafsız. Fiji’de ne işin var be?
    -Saçmalama Remzi. Niye arayım orayı canım?
    -Ben bilirim seni. Sen telefonla aşure bile dağıtırsın.
    -Tabi, zaten bu evde ne olsa biz suçluyuz. Her şey haklı yere mi oluyo bu dünyada Remzi? Ne yani haksızlık olamaz mı? Millete telefonu olmadan fatura geliyo be. Biz gene iyiyiz. Tamam, hakikaten fazla ama n’apalım şimdi? Hem belki gizli gizli sen konuştun hı, hadi bakalım...
    -Ne işim olabilir benim Pekin’de Remziye?
    -Benim Fiji’de ne işim var Remzi?..
    -Tamam uzatma. Bakalım başka nerelerle çan çan etmişsiniz. Nee! Hayırr olamaaz! Yo yo bu kadarı fazla artık...Yağlı ekmek...Şekerli hem de...Kendi numaramı arayıp kendimle tam elli beş dakka konuşmuşum...Hem de ta kendimle...Ay ay ay...Annee gene sürsene. Biraz da toz şeker ekle...
    -Din don, din don...
    -Anneee, doğalgaz faturası geldi .
    -İyi de bizim değil doğal, suni gazımız bile yok kızım. Bu kış odun bile alamadık.
    -Hem de 652 TL.
    -Amanınn! Remzii, annene söyle bana da sürsün o yağlı ekmekten. Söyle şeker de eksin e mi?..

NOT: ArkadaşLar bu hikayeyi bir kitaptan bakarak kendim yazdım google da arasanız buLamazsınız konudan olduğunu sanmıyorum ama varsa özür
    Mutlaka Okumalısınız Sonuna Kadar Uzun Gözüküyor Ama Değil Umarım Eğlenirsiniz.

2. Cevap: Freddy^'nin FaturaLarı :D

Komedi Ya Sonları Çok Güzel Eline Saglık:f30::f40: