Forumdaş kabinesi

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 19 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Başbakanın karizması, son söz söyleyici tavrı ve gerek kabine gerekse parti üzerindeki otoritesinden kaynaklanan bir lakabı var: PATRON.
    Bakanlar özel konuşmalarında başbakandan söz ederken, 'Patron' deyip geçiveriyorlar...

EKONOMİDEN SORUMLU DEVLET BAKANI MEHMET ŞİMŞEK: Gençliği ve genç görüntüsü ve kabinede herkes ile iyi diyalog kurması nedeniyle kendisine BİZİM ÇOCUK ismi yakıştırılmış.

SPORDAN SORUMLU DEVLET BAKANI MURAT BAŞESGİOĞLU: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde işçi, işveren ve kamu çalışanları ile devlet arasındaki sorunların çözümünde hep ön planda olması ve uzlaştırıcı tavrı ile KAYYUM ismini aldı. Hala da aynı isimle anılıyor...

DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI HAYATİ YAZICI: Az konuşan, demeç vermekten kaçınan, aynı zamanda başbakana çok yakın olduğu ve hemen her konuya vakıf olduğu bilinen bu bakana, bu özelliğinden dolayı SIRDAŞ ismi uygun görülmüş.

DEVLET BAKANI SAİT YAZICIOĞLU: Üstlendiği işle ve geçmişten bu yana uzmanlaştığı alanla ilgili bir lakap almış: HOCA.

DEVLET BAKANI KÜRŞAT TÜZMEN: Karnını içeri çekerek verdiği mayolu pozları, dalgıçlığı, hitap şekli, objektiflere verdiği pozlar nedeniyle uzun yıllardır taşığı bir lakabı var: ARTİST.

YAREN bunu beğendi.

2. [​IMG]

ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM: AKP’nin devlet kadrolarına kattığı birçok önemli isim Yıldırım’ın tedrisatından geçti. Yetiştirdiği isimlerden bir çoğu milletvekili, genel müdür oldu. Bu nedenle adeta bir EKOL. Ve bu lakap kendisine tam uydu.

DIŞİŞLERİ BAKANI ALİ BABACAN: Henüz çok gençken bakan oldu. Kabinenin en genç ismi olarak bir önceki dönemde aldığı ve soyadından türetilen lakabı bugün de taşıyor: BEBECAN.

SANAYİ VE TİCARET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN: AKP kadrosundan yetişme değil. Onun yetiştiği yer Ankara Sanayi Odası. Uzun yıllar bu Odanın başkanlığını yaptığı için lakabı da bu camiadan geliyor: BAŞKAN

MİLLİ SAVUNMA BAKANI VECDİ GÖNÜL: Tüm AKP kabinesinin Savunma Bakanı. Bu nedenle kendisine askeri bir rütbe verilmiş. Ama kaç yıl geçti aradan ve hala rütbesini yükseltemedi. Hala; ÇAVUŞ.

İÇİŞLERİ BAKANI BEŞİR ATALAY: Gerek akademik gerekse dini bilgileri, siyasi alandaki derin yaklaşımları nedeniyle aldığı bir ismi var: HOCA.

[​IMG] :f40: :f40:

GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT: Doğal bir lakabı var: PAŞA.

(facebook paşası) :f30: :f30:

3. ilahiiii hazan sanayii ve ticaret bakanı heeeee:)) çok güzel bir paylaşımdı teşekkürlerrrrrrrrr........

4. sırada ne kaldı merakla bekliyorum bu güzel paylaşımına teşekkürler hazan harikasın

5. güzel paylaşımına tşk

6. güzeldı, teşekkür.

7. [frame="2 60"]Paylaşıma tşkler Hazancımmmmm [/frame]

8. Hepisine çok güldüm ama en çok sulfiye güldüm arkadaşımm süpersinnn...:) :) :)

Teşekkürler birtanem rep verecektim ama beklemen lazım..:f196:

9. Bende en çok Jeenye güldüm. :f106: Güzel paylaşımdı HazaN. Paylaşım için teşekkürler canım
    :f118:

10. Harikaydı valla canım güzel bir paylaşımdı teşekkürler canım + rep

11. hehe güzeldi gerçekten

,paylaşım için teşekkürler hazannn

12. emeğine sağlık HAZAN:f106:

13. Güzel çalışma :f40: Bizim Çocuk ve facebook paşası he..Jeeny ile Sulfi vallahi yakışmış :f106: :f106: :f106:

14. Harika bir paylaşımdı hazan, çok güldüm :f30:
    Ellerine sağlık :f40:

15. evet bence de güzel bi paylaşım harikasın Adminim he :f106: :f73: :f40: :f118:

16. Eco

Eco

artist tende bravo valla:f106:
    süper olmuş,eline sağlık (yemek mi bu yaa :) )
    paylaşıma , emeğine teşekkürler:f118: :f40: