Florence nightingale olmasaydı ne olabilirdi

'Okulistik' forumunda Yasemin tarafından 23 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. florence nightingale olmasaydı ne olabilirdi kısa
  İngiliz hemşire Florence Nightingale Modern hemşireliğin kurucusu olarak bilinmektedir.Eğer Florence nightingale olmasaydı bugün ki hemşireler olmazdı, hemşirelik mesleği olmazdı diye düşünmeden edemeyiz.

  Florence Nightingale daha küçük yaşlarda hastahanelerde hastalara gereken ilginin gösterilmediğini düşündü ve bu durumun düzelmesi için hastabakıcı olmak istedi.

  Florence_Nightingale.

  Fakat ailesi Nightingale'e izin vermedi. Hastabakıcıların hastalarla birlikte pis işler yaptıklarını söylediler ve buna karşı çıktılar. Çünkü o dönemde hastabakıcılık hiçbir işi olmayan kızların yaptığı bir işti. Ailesine ne kadar baskı uygulasa da kabul ettiremedi ve ailesinden ayrılarak hastabakıcı oldu.1907 yılında Liyakat Nişanı alan ilk kadın oldu..Florence Nightingale 1910 yılında öldü. 1961'de Şişli'de açılan ilk Yüksek Hemşirelik Okulu'na onun adı verildi.

  Florence Nightingale olmasaydı eğer hemşirelik günü de, hemşirelik mesleği de olmazdı. Eğer o olmasaydı, hemşirelerin değeri anlaşılmayacak, hemşirelik kavramı olmayacaktı. Florence sayesinde hemşirelik günümüze kadar gelmiştir.

   
Yükleniyor...
- Florence nightingale olmasaydı Forum Tarih
Florence nightingale olmasaydı ne olurdu kısaca Okulistik 16 Ocak 2014
Florence Nightingale Hizmetleri Kısa Hakkında bilgi 6 Nisan 2014
Florence nightingale'in hizmetleri Hakkında bilgi 25 Ocak 2014
Florence nightingale'in hizmetleri nelerdir kısaca Hakkında bilgi 23 Ocak 2014