Firefox Hızınızı 2 Katına Çıkartın

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Firefox Hızınızı 2 Katına Çıkartın  Herkesin bildiği gibi bilgisayarınızın hafıza görevini üstlenen RAM’ler her zaman sabit diskinizden daha hızlı ve stabil olarak çalışır. Tarayıcı üzerinde gerçekleştireceğiniz bir değişiklik sayesinde ön belleği RAM üzerine kaydırabilir, böylece sayfaların gözle görülür şekilde hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları teker teker sırasıyla uygulayın :

  - Tarayıcımızın ayar bölümünü açmak için her zamanki gibi adres çubuğuna ‘about:config’ yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Gelen sayfada Filtre çubuğuna ‘browser.cache’ yazın ve sonuçlardan ‘browser.cache.disk.enable’ öğesini bulun. Ondan sonra üzerine iki kere tıklayıp değerini False olarak değiştirin. Daha sonra ‘browser.cache.memory.enable’ öğesini bulun ve ‘True’ olarak ayarlayın (eğer ‘True’ işaretli ise değiştirmeyin).

  - Bir önceki adımı gerçekleştirdikten sonra boş bir yere sağ tıklayıp Yeni sekmesini daha sonrada Sayı’yı işaretleyin. Çıkacak yeni öğe ekranına ‘browser.cache.memory.capacity’ adını verin ve Tamam’a basın. Gelecek olan pencerede ön bellek olarak ayarlamak istediğiniz rakamı KB cinsinden girin. (200000 olarak yazarsanız, ön belleği 200 MB olarak ayarlamış olursunuz) Değeri 1 olarak girerseniz, tarayıcı ön belleği sahip olduğunuz RAM’e göre dinamik olarak otomatik belirleyecektir.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Firefox Hızınızı Katına Forum Tarih
Firefox Hızınızı Maksimuma Çıkarın Teknik Yardım 7 Ocak 2011
Mozilla Firefox çok mu yavaş açılıyor? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da geçmiş nasıl silinir Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da araçlar nerde Teknik Yardım 21 Mayıs 2013