Firefox 4'ten Kötü Haber

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Firefox 4 Beta 5 ile birlikte yeni audio API de görücüye çıkmıştı. Yeni yayınlanan

  Firefox 4 Beta 6'da da bu özellikler yerli yerinde duruyordu. Bu API sayesinde programcılar tarayıcının içerisinden ses dosyalarının verilerin erişebiliyorlar. HTTP Strict Transport Security güvenlik protokolüne de erişebilen geliştiriciler, Firefox'u güvenli bir şekilde erişim yapmaya zorlayabiliyorlar.

  Bu güvenlik önlemleri özellikle hackerlara karşı gerekli. Ortadaki adam saldırısı olarak adlandırılan bu saldırılarda, halka açık kablosuz ağları dinleyenler verileri kopyalayarak kredi kartı bilgilerini ve şifreleri çalıyorlar.

  Firefox 4 içerisinde barındırdığı donanım hızlandırma özelliğini de varsayılan olarak açmış durumda.

  Bu teknoloji Windows işletim sistemi üzerinde kullanılabiliyor. Internet Explorer 9 gibi, Windows'un Direct2D API'sini kullanan özellik, bazı işleri merkezi işlemciden alarak ekran kartının işlemcisine yıkıyor. Ancak ne yazık ki bu özellik Windows XP'de çalışmıyor, XP teknolojik olarak çok eskide kaldı.

  Mozilla sadece özellik eklemiyor, yeni sürümü daha hızlı çıkartabilmek için yarım kalan bazı özellikleri çıkartıp rafa kaldırıyor. Bunlar arasında güçlü bir şifre yönetici olan Account Manager yer alıyor. Deneysel bir eklenti olarak indirmek mümkün.

  Atılan diğer araçlar arasında HTML sayfa kodlarının detaylarını gösteren Inspector da yer alıyor. Sessiz güncellemelerin durumu da şu an belli değil.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Firefox 4'ten Kötü Forum Tarih
Mozilla Firefox çok mu yavaş açılıyor? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da geçmiş nasıl silinir Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da araçlar nerde Teknik Yardım 21 Mayıs 2013
Mozilla Firefox da reklam engelleme Teknik Yardım 14 Mayıs 2013