Firefox 4 Çıkış Tarihi

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 13 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Firefox 4 Kasım ayında çıkacak!


  Ali Güngör
  Firefox 4'ün çıkış tarihi resmi olarak açıklandı: İşte o tarih ve yeni Firefox'un yenilikleri...


  Mozilla, Firefox 4'ü ne zaman çıkartacağını sonunda açıkladı. Yakında son Alpha sürümü yayınlanan FF4, beta sürecine girecek ve Kasım ayında kullanıcılara sunulacak.

  Mozilla'dan Mike Beltzner Firefox 4'ün performans odaklı bir internet tarayıcı olacağını belirtti. Yapılan hız testlerinde bir zamanlar ilk sırada yer alan Firefox, Chrome ve Opera gibi tarayıcıların gerisine düştü.

  Beltzner TraceMonkey JavaScript motorunun geliştirildiğini ve sözlerini tutarak Firefox 4'te yüksek performans sunacaklarını aktardı. Yeni tarayıcının arayüzü de daha hızlı kullanım için özelleştiriliyor, temiz ve akıcı hale getiriliyor. Kısacası Firefox 4 yepyeni bir tarayıcı olacak.

  Firefox 4.0'ın özellikleri

  Alpha sürümleri belirmişti, betaya geçiş çok yakında
  Mozilla öncelikle elindeki Firefox 3.6.4 sürümünü çıkartacak. Firefox 4 açıklamasının içinde bu sürümün önemi de vurgulandı.

  Firefox 3.7'nin taşıması planlanan yalıtılmış sekmeler ve uygulamalar ile yüksek güvenlik özelliği çok yakında kullanıma sunulacak.

  Firefox 4.0'da bu özelliklerin yanında Google, Yahoo ve Facebook gibi sitelerin kullanıcı hesaplarını kolay idare etmeye yarayan, sörf esnasında kayıtlı kullanıcı giriş ve çıkışlarını hızlandıran bir araç yer alıyor.

  Yeni Firefox'un çıkış tarihi Kasım ayında olmasına karşın, bu ana ve önemli sürümün çıkışının 2 aya kadar da gecikebileceği, 2011 Ocak ayına kadar sarkabileceği teknoloji endüstrisinde konuşulanlar arasında yer alıyor.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Firefox Çıkış Tarihi Forum Tarih
Mozilla Firefox çok mu yavaş açılıyor? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da geçmiş nasıl silinir Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da araçlar nerde Teknik Yardım 21 Mayıs 2013
Mozilla Firefox da reklam engelleme Teknik Yardım 14 Mayıs 2013