Fındıklı Burma Baklava Tarifi

'Damak Keyfi' forumunda YAREN tarafından 16 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Oktay Usta’nın Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Malzemeler

10 yaprak baklavalık yufka
    200 gr tereyağı
    2 su b. fındık içi

Şerbeti için

5 su b. tozşeker
    4 su b. su
    1 dilim limon

Hazırlanışı

Baklavalık yufkayı tezgaha serin. Üzerine doğrayıcıdan geçirilmiş fındıkları serpin. Uzun bir oklavaya sararak büzüştürün. Oklavadan ayırarak yağlanmış yuvarlak tepsinin orta kısmından itibaren dolamaya başlayın. Diğer yufkalar için de aynı işlemi uygulayarak ardı ardına dizin. Tepsi dolunca üzerine eritilmiş tereyağını dökerek 180 derecede çıtır çıtır olana kadar pişirin.

Diğer tarafta şerbetini hazırlayın. Tatlının ilk sıcaklığı çıkınca ılık şerbeti dökün. Yapımı oldukça kolay bir baklava..

2. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

-çift olmuş :oops: -

3. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Biri silindi ama diğeri nereye gitti:f30:

4. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

ne bileyim ya adminlerden mi çekiyoruz ne :D

5. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Eeee bu kadar insana da çifti anca yeter di. :f30: Zaten süper gözüküyo.:f40:

6. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

:)
    wish benim mesajım iki kez yayınlanmıştı fazlamı tıkladım ne :)) bende birini düzeltip çift olmuş yazdım
    derken diğer mesajım silinmiş gizli bir güç tarafından :))
    silinen mesajımı yazayım tekrar :)
    "oktay ustanın yaptığını tatma şansı bulamadım ama teyzem süper yapar bunu
    blue birde sen hazırla getir forumdaş'a da ağzımız tatlansın :))"

7. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Aykut sen şimdiden böyle gizli güçler tarafından falan silinmiş dersen yönetim kadrosuyla işin zor olur :f30::f30::f30:

Bugün sıra Yarenin Aykut yarın ben blue special tarifleriyle forumda olacağım :f30:

8. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

allahım nasıl bir güzellik o öyle

9. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

blue acemliğime verin ya ne gizli güçü kim uyduruyor böyle şeyleri
    forumun kedisi tekir yapmış her şeyi yeni fark ettim bende
    nasıl iyi kurtardım değilmi aman bunca derdin arasında birde yönetimle sıkıntı yaşamıyayım zaten zam yapmıyorlar :)
    sıra yarenin dediğin sabahtan beri yaren güzel güzel yemek resimleri koyup canımızın çekmesine sebep oluyor yarın sen mi üstleneceksin bu ulvi görevi :D

10. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Ben baklava sevmem ama sen yaparsan yemeye gelirim Yaren Ablacım.:f40: Oktay Ustadan güzel yapacağına eminim.:f103:

11. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Aferim aysel böyle laf dinle öyle limonlu şeylerle olacak iş değil fındıklı burma baklava iyileştirir seni :))
    ama duyduğuma göre blueee daha güzel yapıyormuş :d

12. Cevap: Fındıklı Burma Baklava Tarifi

Hazır baklava yufkasın da tavsiye etceğiniz bir marka varmı?Bu tarifi yapan ya da tadan arkadaşlar size soruyom ...Sütlü tatlılar dan baklavaya geçiş yapcam deneme, yanılma olmasın malum malzemeyi boşuna harcamayım demi:)