Filistine Yardım

'Haberler' forumunda ömür tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Türk Kızılayı'ndan Filistin için Yardım Çağrısı

Türk Kızılayı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer, Vatandaşları Filistin İçin Başlatılan Yardım Kampanyasına Katılmaya Çağırdı.

Prof. Dr. Aslı Özer, Gazze'de acı ve gözyaşının her geçen gün artığına değinerek, saldırıdan en çok masum sivil halk, çocuklar ve kadınların etkilendiğini, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Gazzelilerin Türkiye'den gidecek yardımları beklediğini söyledi.

Aslı Özer, "Türk Kızılayı, uluslararası statüsü ve ambleminin sağladığı güvenceyle bütün engellemelere rağmen Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine Türk halkının yardımlarını ulaştırıyor. Şu ana kadar 220 tonluk, 550 bin lira değerinde 11 bin gıda kolisinden oluşan yardım malzemesini, bir öncü âfet haberleşme aracı ve 11 TIR ile Gazze'ye sevk etmiştir. Bölgede gıda, hijyen ve ilaç ihtiyacı artarak devam etmektedir. Kızılay İzmir Şubesi, İzmirlilerin Gazze'ye uzatmak istediği yardım eli oluyor." diye konuştu.

İnsan sağlığına ve hijyenik şartlara uygun, kullanılmamış ve miadı geçmemiş gıda, kullanılmamış giyim malzemesi bağışlarının kabul edildiğini ifade eden Özer, bütün bankalardaki "2868" numaralı hesap ve PTT işlem merkezlerinin "2868" numaralı Türk Kızılayı posta çeki hesabından veya TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ sitesinden para bağışı da yapılabildiğini kaydetti.