fıkralar

'Eğlence' forumunda wamPirelLa tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanrı’nın huzuruna çıkarlar…Tanrı der ki: “Erkekler 2 sıra olsun; bir sırada karıları tarafından yönetilen erkekler, diğer sırada karılarını yöneten erkekler..Ayrıca bütün kadınları cennete aldım; onlar meleklerle birlikte gidecekler şimdi..” Böylece kadınlar gittikten sonra Tanrı erkeklerin karşısına geçer..Bir bakar ki karıları tarafindan yönetilen erkeklerin sırası 100 km.’den uzun; ama karılarını yöneten erkeklerin sırasında sadece bir adam duruyor..Tanrı diğer sıradakilere çok kızar: “Kendinizden utanın!! Sizi bu dünyada güç ve idarenin temsilcisi olarak yarattım ve şuraya bakın, hepiniz güçsüz karaktersiz 100 km.lik bir sürü olmuşsunuz..Bakın bir tek erkek kulum şu yan sırada tek başına gururla dikiliyor..Ondan ders alın! Oğlum, sen anlat bunlara, sen ne yaptın da “karılarını yöneten erkekler” sırasında bir tek sen oldun?” Ve adam cevap verir: – “Bilmem… karım bana burda durmamı söyledi”

jim ve Mary akıl hastanesinde yatmakta olan iki delidir . Birgün hastanenin yüzme havuzunun kenarında dolaşırken Jim aniden havuza düşer ve havuzun en dibine batar . Bunu gören Mary hiç tereddütsüz hemen havuza atlar havuzun dibine kadar iner ve Jim’i kurtarır . Bu olay hastanede büyük takdir toplar ve başhekim artık Mary’nin akıllandığına karar verip taburcu olmasına karar verir . İşlemler yapılır onaylanır ve aynı gün başhekim Mary’nin odasına gider ;

- Mary sana bir iyi birde kötü haberim var der . İyi haber bu kahramanca davranışından sonra anladım ki senin akli dengen yerine gelmiş ve seni taburcu ediyoruz der . Kötü haberim ise az önce kurtardığın arkadaşın Jim odasında intihar etmiş ipe asılı olarak bulduk demiş . Mary gayet sakin bir tavırla yooo demiş arkadaşım intihar etmedi ki kurusun diye onu ipe ben astım demiş .

Bir gün deli hastanesinde doktorlar hastaları taburcu etmek için karar alırlar ve hastaları toplarlar..Doktorun biri duvara kapı resmi çizer ve hastalar o odaya götürülür..Hastalar içeriye girdikten sonra hemen kapıya koşarlar..Hepsı kapıyı açmaya calışırlar, delilerden biride onları izleyerek kahkaha atar..doktorlar bunun iyileştiğini zaneder ve yanına gidip deliye sorarlar:
    - Sen niye kapıyı açmıyorsun?
    deli cevap verir:
    - Çünkü kapının anahtarı bende:)

2. Cevap: fıkralar

İlk fıkra çok güzeldi :))))Eline sağlık...

3. Cevap: fıkralar

İlk ve sonuncu güzeldi..
    Ellerine sağlık canım..

4. Cevap: fıkralar

çok iyi yaa =)) ellerine sağlık .

5. Cevap: fıkralar

Hepsİ de cok gÜzeldİ elİne saglik