Fıkra kulübü

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 12 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. BURADAN DUYULMUYOR

Papaz ,iki metre ilerisinde duran zangoça sormuş .
    - ''Gizli gizli sen mi içiyorsun kutsal şarabı?'' Zangoçta derin bir sessizlik...İyice köpürmüş
    - Papaz: ''Sana soruyorum be adam!Duymuyormusun beni?
    -''Hayır burdan hiçbir şey duyulmuyor efendim''
    - "Olacak şey mi! İki adım öteden beni duymuyorsun ..'' Zangoç bıyık altından gülmüş,
    - '' İsterseniz yer değiştirelim anlarsınız...'' Yer değiştirmişler.Bu kez zangoç seslenmiş
    -''Kilise için toplanan bağışları kim zimmetine geçiriyor?' Papaz kendi kendine söylenmiş.
    -''Hakikaten yahu! Buradan hiç bir şey duyulmuyor.''

Kim Daha Salak?

İki işadamı konuşuyorlarmış.Birincisi "benim bi sekreterim var,salağın tekidir"demiş.Diğeri hemen "benim sekreterim seninkindinden daha salak"demiş.Bunlar uzunca süre bunun tartışmasını yaptıktan sonra sekreterlerden hangisinin daha salak olduğunu kanıtlamak için bir plan yapmışlar.Birincisi sekreterini çağirmış ve sekreterine"al şu beş milyonu git bana son model mercedes al gel"demiş.Sekreter gitmiş.İkincisi çağırmış ve sekreterine"olum git bizim eve ben evdemiyim değilmiyim bak gel" demiş.O da çıktıktan sonra iki sekreter dışarda karşılaşmışlar.Birincisi demiş ki "benim patronum çok salak.." diğeri atılmış"hayır benim patronum daha salak"bunlar da tartıştıktan sonra hangisinin daha salak olduğunu kanıtlamaya karar vermişler.Birincisi"benim patron bana beş milyon verdi benden son model mercedes almamı istedi.Ulan hiç pazar günü galeri açık olur mu?" ikincisi"benimki de benden eve gidip evde olup olmadığını kontrol etmemi istedi.Ulan koskoca işadamı yanında bi sürü telefonu var açıp sormuyo da beni ta evine kadar yolluyo"demiş.

Akıllı kadın

Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karşılarına büyük ve vahşi bir nehir çıktı.

Ama nehrin karşı kıyısına mutlaka geçmeleri gerekiyordu. Peki bunu nasıl başaracaklardı?

Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrıya dua etti:
    "Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ver!"

Pppppfffffuuuuuffffff....

Tanrı ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi.

Böylece nehrin karşı kıyısına geçebildi. Ancak bunun için 2 saat boyunca dalgalarla boğuştu ve neredeyse 3-4 kez boğulma tehlikesi geçirdi. Ama, basarmıştı!

Bunu gören ikinci adam da Tanrıya dua etti:
    "Tanrım lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ve gerekli aracı ver!"

Pppppfffffuuuufffff.......

Tanrı ona bir tekne verdi ve o da nehrin karşı kıyısına geçmeyi
    başardı, ancak birkaç kez teknenin alabora olma tehlikesiyle
    karşılaştı...

Tüm bu olan bitenleri izleyen üçüncü adam, dizlerinin üstüne
    çöktü ve Tanrıya yalvardı: "Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına
    geçebilmem için bana güç, araç ve zekayı ver!"

Ppppppfffffuuuuffff.....

Tanrı adamı bir kadına dönüştürdü... Kadın haritaya baktı....
    Nehrin biraz yukarısına doğru yürüdü ve köprüden karşıya geçti....