Fenomen

'Medya Bölümü' forumunda Wish tarafından 9 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Genel Yönetmenliğini Star TV Projeler Direktörü Fasih Saylan’ın, yapımcılığını ise Hayal Mahsülleri Ofisi Sinan Yüce’nin üstlendiği, “Sinan Çetin’le Fenomen” programının jüri üyeliğini dünyaca ünlü Mentalist Uri Geller yapıyor. Yayınlandığı ilk bölümüyle büyük ilgi toplayan, izleyicileri hayretler içinde bırakan sıra dışı performansların sergilendiği “Sinan Çetin’le Fenomen” dördüncü bölümüyle dün akşam Star tv de yayınlandı.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in sunduğu Fenomen’ in yardımcı sunucusu ise İdil Yürük. Ünlü konukların tanıklığında gerçekleşen programın dünkü konukları ise Ahmet ÖZAL,Fadik Sevin ATASOY ‘du.

Olağanüstü yeteneklere sahip 10 yarışmacı yeteneklerini sergiledi.Benim izlediğim kadarı ile birinci yarışmacı insanların kendi iradeleri ile verdikleri kararların aslında onların kendi iradeleriyle vermemiş olduğunu onları kendisinin etkilediğini ispatladı. 2.yarışmacı ise her biri 1000 parçalı olan puuzleden 3 yap bozun önceden konukların seçtiği bir parçayı hiç açılmadık kutudan çok kısa bir sürede bularak insan beyninin ne kadar güçlü olduğunu açıkladı. 3.yarışmacı ise 5-6 bardağa konulan su ve içlerinden bir tanesi asit olan kendisi görmeden karıştırılmış bardaklardan 6.hissi sayesinde asit olanını buldu.Diğer yarışmacıları izlemediğim için onların performanslarını bilmiyorum.
    Programın finalinde ise izleyicilerden gelecek olan sms oylamalarına göre en az oyu alan yarışmacı elenecek. Mentalist Uri Geller’in seçeceği bir yarışmacı ise dokunulmazlık hakkı kazanacak.

Bana çok ilginç bir program gibi geldi.Aslında pek inanmam bu tür şeylere ama yaptıkları öyle inandırıcı ki…. İnsan ilüzyon diyemiyor. Çünkü insan beyninin yapamayacağı bir şey yok.

2. Ben iki haftadır denk geliyorum programa gerçekten ilginç illüzyon var ama işin içinde bence tavsiye ederim programı..