FenerBahçe ve Efes’in rakipleri

'Spor Gündemi' forumunda YAREN tarafından 10 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


  1. Basketbol Erkekler Avrupa Ligi’nde, (A) Grubunda yer alan Fenerbahçe Ülker’in rakipleri, Regal FC Barcelona (İspanya), Montepaschi Siena (İtalya), Cibona Zagreb (Hırvatistan), Zalgiris Kaunas (Litvanya) ve Asvel Lyon Villeurbanne (Fransa) oldu.

    (B) Grubu’nda yer alan Efes Pilsen de Olympiacos (Yunanistan), Partizan (Sırbistan), Unicaja Malaga (İspanya), Lietuvos Rytas (Litvanya) ve ön eleme grubundan gelecek bir takımla mücadele edecek.

    FENERBAHÇE (A), EFES (B) GRUBU’NDA

    İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan kura çekiminde, ön eleme grubu karşılaşmaları ve normal sezon grupları belirlendi. Avrupa Ligi normal sezonunda ön elemeden gelen iki takımla birlikte toplam 24 takım, 6′şarlı 4 gruba ayrıldı.

    Buna göre, (A) Grubu’nda yer alan Fenerbahçe Ülker, Regal FC Barcelona (İspanya), Montepaschi Siena (İtalya), Cibona Zagreb (Hırvatistan), Zalgiris Kaunas (Litvanya) ve Asvel Lyon Villeurbanne (Fransa) ile eşleşti. (B) Grubu’nda yer alan Efes Pilsen de Olympiakos (Yunanistan), Partizan (Sırbistan), Unicaja Malaga (İspanya), Lietuvos Rytas (Litvanya) ve ön eleme grubundan gelecek bir takımla mücadele edecek.

    Avrupa Ligi 21 Ekim’de başlayacak, Dörtlü Final (Final Four) de 7-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

    Avrupa Ligi normal sezon grupları şöyle oluştu:

    A GRUBU
    Regal FC Barcelona (İspanya)
    Montepaschi Siena (İtalya)
    Cibona Zagreb (Hırvatistan)
    FENERBAHÇE ÜLKER (TÜRKİYE)
    Zalgiris Kaunas (Litvanya)

    B GRUBU
    Olympiakos (Yunanistan)
    Partizan (Sırbistan)
    Unicaja Malaga (İspanya)
    EFES PİLSEN (TÜRKİYE)
    Lietuvos Rytas (Litvanya)
    Ön eleme grubundan gelecek bir takım

    C GRUBU
    CSKA Moskova (Rusya)
    Tau Ceramica (İspanya)
    Maccabi Electra Tel Aviv (İsrail)
    Virtus Roma (İtalya)
    Union Olimpija Ljubljana (Slovenya)
    Ön eleme grubundan gelecek bir takım

    D GRUBU
    Panathinaikos (Yunanistan)
    Real Madrid (İspanya)
    Armani Jeans Milano (İtalya)
    Asseco Prokom (Polonya)
    BC Khimki Moscow Region (Rusya)
    EWE Baskets Oldenburg (Almanya)

    ÖN ELEME GRUBU TAKIMLARI

    Ön eleme grubuna katılacak takımlar ise şöyle:

    ALBA Berlin (Almanya), Entente Orleanaise Loiret, Benetton (İtalya), Maroussi (Yunanistan), Spirou Basket (Belçika), BK Ventspils (Letonya), Aris BSA (Yunanistan), Le Mans Sarthe Basket (Fransa).
     



  2. Cevap: FenerBahçe ve Efes’in rakipleri

    Saol.Bilgi için..