Fences Kurulumu

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Masaüstünüz varolan kısayollar yüzünden karmaşık bir hale mi geldi ; artık aradığınızı bulmakta zorlanıyor musunuz ? O zaman bilgisayarınıza STARDOCK FENCES kurmanın zamanı gelmiş demektir.

Fences temel olarak masaüstü ikonlarınızı,kısayollarınızı gruplandırmaya yaramaktadır.Aynı zamanda çift tıklamayla bütün kısayolları gizler ve yine aynı şekilde görünür kılar.

Kurulumuna geçmeden önce bilmeniz gerekn bir şey var.O da yazılımın çalışması için XP yüklü bilgisayarlarda .NET Framework 2.0 yazılımının yüklü olmasıdır.

.NET Framework'u yüklediyseniz kuruluma geçebiliriz.

1)İlk önce BURADAN fences kurulum dosyasını indirin.

2)Kurulum dosyasına çift tıkladığımızda bizi kurulum sihirbazı karşılıyor NEXT>> diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

3)Bir sonraki adımda karşımıza LİSANS SÖZLEŞMESİ çıkıyor.İlgili kutucuğu işaretleyip tekrar NEXT>> tuşuna tıklıyoruz.

4)Burada yazılımla ilgili bazı bilgiler veriliyor.Yukarda da söylediğim gibi yazılım çalışmak için XP işletim sistemlerinde .NET FRAMEWORK 2.0 ve üstüne ihtiyaç duyuyor.Bunuda NEXT>> diyerek geçiyoruz.

5)Bu aşamada yazılım bize kurulacağı yeri soruyor.İsterseniz yerini değiştirebilirsiniz ama gerek yok.NEXT>> diyoruz.

6)Bu aşamada yazılımın Başlat menüsünde hangi isimle görüneceğini belirliyoruz.Sanırım kendi ismi yeterli :) isterseniz değiştirin.NEXT>> diyerek geçiyoruz.

7)Yazılımımız kuruluyor.

8)Kurulum bitince karşımıza PC nin yeniden başlatılacağını söyleyen bir pencere geliyor.TAMAM deyin.PC yeniden başlamıyor o yüzden sorun yok :)

9)Eveet kurulum bitti.Son pencerede FİNİSH diyerek kurulumu tamamlıyoruz.

Kolay gelsin.Temiz masaüstleri diliyorum.Pasaklı olmayın :)

alıntı

HazaN bunu beğendi.

2. Cevap: Fences Kurulumu

En sondaki mesaj alınmıştır. Teşekkürler Pardus :f118:
    Yardımlarının karşılığında rep ikram ediim bende sana :f30: