Fatih'in Babasına Yazdığı Mektup

'Osmanlı Tarihi' forumunda Yasemin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde açılan konu 1. Fatih Sultan Mehmet 12 yaşındayken babası Sultan Murat tahtını Fatih Sultan Mehmet'e bırakmıştır ve Manisa'da inzivaya çekilmiştir.Osmanlının başında bir çocuğun olduğunu duyan Hiristiyan'lar bunu bir fırsat olarak bilip Osmanlı Devletine saldırmak için karar alırlar ve Osmanlı Devletinin üzerine saldırmak için karar verirler.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/fatih-sultanmehmet-babasina-yazdigimektubu-29207.jpg]fatih-sultanmehmet-babasina-yazdigimektubu-29207[/IMGALT]

  Hiristiyanların Osmanlı Devletine saldıracağını haber alan Fatih Sultan Mehmet hemen babası Sultan Murat'ı çağırır fakat Fatih'in Babası Padişah bundan sonra sensin der ve gelmeyi reddeder.Babasının bu mesajı üzerine Fatih Sultan Mehmet Babasına gönderdiği mektupta şunları söylemiştir.

  Baba,Eğer padişah siz iseniz geliniz ve ordunun başına geçiniz , yok eğer padişah ben isem size emrediyorum gelip ordunun başına geçiniz.


  Bu mektubu aldıktan sonra Sultan Murat geriye gelir ve yeniden Osmanlı ordusunun başına geçer haçlıları bir kez daha yenilgiye uğratmayı başarır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/fatihin-babasina-yazdigi-mektup-73675.jpg]fatihin-babasina-yazdigi-mektup-73675[/IMGALT]


   
Yükleniyor...
- Fatih'in Babasına Yazdığı Forum Tarih
Fatih'in Babasına Söylediği Söz Hakkında bilgi 6 Ekim 2013
Fatih'in Rüyası Kısa Bilgiler 21 Ekim 2013
Fatih'in Ünlü Sözleri Osmanlı Tarihi 20 Ekim 2013
Fatih'in Kardeşi Şehzade Ahmet Hakkında bilgi 20 Ekim 2013