Fatih Terim sezonu kapadı!

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 5 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Fatih Terim'e 3 maç ceza


  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e, Trabzonspor maçında müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verdi.

  Terim, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu’nda son iki haftadaki Beşiktaş ve Fenerbahçe derbilerinde takımının başında sahaya çıkamayacak. PFDK’nın açıklaması şöyle:
  ”Galatasaray Teknik Sorumlusu Fatih Terim’in Galatasaray-Trabzonspor müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ile cezalandırılmasına, cezanın infazının idari tedbir tarihi olan 03.05.2012 tarihinden itibaren başlatılmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir.”

  Bu arada, avukat Yusuf Reha Alp’in, Terim’in aldığı cezanın Futbol Disiplin Talimatnamesi’nin 105. maddesi uyarınca ’Bir yıl’ süreyle ertelenmesi gerektiği yönünde karşı oy kullandığı bildirildi.

  Terim’in dün PFDK’ya verdiği yazılı savunmasında sezon başından bu yana kendisinin sergilediği pozitif tutuma dikkat çektiği öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın, gergin futbol ortamında bütün sene boyunca göstermiş olduğu tutumun kalın çizgilerle belirtildiği savunmada, iyi niyet çabalarına dikkat çekildiği vurgulandı. Sarı-kırmızılılar kurulun 3 maçlık cezası sonrası ise, “Fatih hocanın 1 yıldır Türk kamuoyonua verdiği sağduyulu mesajların, pozitif yaklaşımın bir kıymeti harbiyesi yokmuş demekki. Nerede o zaman iyi niyet?” dediler.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mayıs 2013
Yükleniyor...
- Fatih Terim sezonu Forum Tarih
Fatih Terim'e Şok Ceza! Haberler 1 Mart 2013
Fatih Terim Yerine Taffarel! Spor Gündemi 27 Şubat 2013
Fatih Terim Neden Tribüne Gönderildi? Spor Gündemi 26 Şubat 2013
Fatih Terim'in Neden 4 Yıl Hapsi İsteniyor Spor Gündemi 3 Şubat 2013