Faranjit Hastalığı Nedir Belirtileri

'Hastalıklar' forumunda EyLüL tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Faranjit Hastalığı Nedir Belirtileri Nelerdir?
  Faranjit Hastalığı Nedir Belirtileri Ve Tedavisi
  Faranjit Hastalığı Nedir Belirtileri Hakkında Bilgi

  Faranjit Hastalığı Nedir Belirtileri

  Faranjit Hastalığı Belirtileri
  Genel olarak her kişide benzer belirtiler vermektedir. Bunlar, boğazda ağrı, yanma, ses kısılması ve boğazda hissedilen kuruluk duygusudur. Yutkunma zorluğu da en sık görülen belirtiler arasındadır.

  Faranjit tedavisi
  Yutak bölgesinin iltihabıdır (latince; farenks:yutak, itis:iltihap anlamına gelir). Virüs/bakteriler daha çok akut (ani başlayıp kısa süren) farenjit etkenidirler. Bademcik dokusu da yutak ile birlikte etkilenmiş olabilir, sadece bademcik dokusunun iltihabı tonsillit olarak değerlendirilir. Kronik farenjit 'den daha çok allerji ve/veya burun tıkanıklığı sorumludur. Tedavi nedene yönelik olmalıdır. Sigara/alkol ya da allerjen olabilecek tozlu ortam, kimyasal maddeler soluma'dan kaçınılmalıdır. Burun içinde problem var ise (deviasyon, et büyklüğü vb.) tedavisi planlanmalıdır.

  Farenjitin teşhisi
  Boğaz iltihaplanması nına genelikle ağız ve diş bakımı, sigara, alkol, kimyasal ilaçlar, besinlerdeki katkı maddeleri vb etkenlerdir.
  Bu nedenle uzman doktorun rahatsızlığın sebebini araştırması ve doğru teşhis koması çok önemlidir. Teşhis için gerekirse kann testi, endoskopi, komputertomografi ve röntgen çekilmesi gerekebilir.
   
Yükleniyor...
- Faranjit Hastalığı Nedir Forum Tarih
Faranjit Hastalığı Nasıl Geçer Hastalıklar 13 Mayıs 2011
Faranjit Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Faranjite Hangi Bitkiler İyi Gelir Şifalı Bitkiler 13 Mayıs 2013
Faranjite İyi Gelen Bitkiler Hastalıklar 14 Mart 2013