Facebookta paylaşılacak sözler 2015

'Güzel Sözler' forumunda Demet tarafından 29 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

Facebookta paylaşılacak sözler 2015

Facebookta arkadaşlarınıza laf sokmak, ders vermek, haddini bildirmek yada farklı sebeplerden dolayı güzel sözler arıyorsanız tam yerine geldiniz. İşte ünlü isimlerin bir birinden güzel sözleri...

Geçer elbet efendim. Bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer; ama mutlaka geçer.
    Oğuz Atay

Bir insanın yüzünde taşıdığı ifade, sırtında taşıdığı elbiseden mühimdir.
    Dale Carnegie

Ayağın taşa takıldığında “Allah kahretsin” bile dememelisin, dua etmelisin ki taşa takılan bir ayağın var”
    Necip Fazıl Kısakürek

Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata. Varsın yara içinde kalsın dizlerim, yüreğim kadar acımaz nasıl olsa.
    Cemal Süreyya

Hevesin gırtlağında kalır da sırtına vuran çıkmaz. Böyledir işte yalnızlık.
    Kahraman Tazeoğlu

Benimle onun arasında kaldıysan, onu seç! Çünkü gerçekten sevseydin, beni seçenek yapmazdın.
    Ayşe Kulin

Kahverengi dallardan pembe çiçekler açtığına göre, ümitsizliğe gerek yok.
    Hz. Mevlana

Ey can; kimseyi kırma. Sözden ağırı yoktur. Beden çok yükü kaldırır ama gönül her sözü kaldıramaz.
    Hz. Mevlana

Fazla ciddiye almayın bu hayatı, nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız!
    N.F. Kısakürek

Moraliniz bozuk olduğunda “neden?” diyen değil, “neredesin!” diyecek insanlar olmalı yanınızda.
    Gore Vidal

Bir insanın sana neler verebileceği değil, senin için nelerden vazgeçeceği önemlidir.
    Hegel

Altın olsam; değerimi herkes bilir. Ben basit bir “demir” olayım; değerimi sadece “anlayan” bilsin.
    Şems-İ Tebrizi

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
    Montaigne

Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olmayacağını bilmesidir.
    Victor Hugo

Aklında bulunsun sevgilim; sen beni kandırmadın, ben inanmayı seçtim.
    Can Yücel

Hayatta en zor şey de; insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır.
    William Shakespeare

Doğmak ve ölmek kolaydı, zor olan hayatın kendisiydi.
    Tom Robbins

Birbirimizi sevmemiz için, birbirimize benzememiz gerekmez.
    Kazım Koyuncu

Karıncaların sesini duyan rabbim, elbette gönüllerin feryadını da duyar.
    Hz. Mevlana

Herkesle konuşabilirsin ama sadece bir kişiyle rahatça saçmalayabilirsin.
    Ruby Blue

Bir kişi Allah’tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa Allah da onu başkasına muhtaç etmez.
    Şems-İ Tebrizi

Ne olursan ol. Ama önce nefsinin öğretmeni, vicdanının öğrencisi ol!
    Platon

Derdimi seviyorum. Biliyorum ki derdimi veren de beni seviyor. Seven sevdiğinin nazını ölçüyor, sevilen çekmesin de neylesin.
    Hz. Mevlana

Her şey güzel olacak. Belki bugün değil ama elbet bir gün.
    Winged Creatures

Aklıyla övünen insan, hücresinin genişliğiyle övünen orjinalsozler.com mahkûma benzer.
    Albert Einstein

Düşmanın yoksa hayatta hiç başarılı olamadın demektir.
    Ernesto Che Guevara

Evet, belki de haklısın, sıfır’ın gücü yoktur. Ama unutma ki, sıfır’ın kaybedecek bir şeyi de yoktur!
    Bob Marley

Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Mühim olan; çamurlaşmamak.
    Hz.Mevlana

Yağmur olsan binlerce damla arasında bulur tutardım seni, çünkü korkarım, toprak aldığını vermiyor geri.
    Cemal Süreya

Eğer güven varsa bir kalpte; o kalpte sevgi de bulunur, dürüstlük de.
    Balzac

Seveceksen, yalnız kaldığında aklına geleni değil, hiç aklından çıkmayanı seveceksin!
    Can Yücel

Ölümün olduğu bu dünyada, hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında.
    Franz Kafka

2. geleni ağırlarız gideni uğurlarız

3. Benim hayalimdeki aşk, iki insanın birbirini sahiplenme duygusundan çok daha öte bir şey.
    Friedrich Nietzsche

Aşk, bir uçurumdan düşmek gibi bir şey, işte bu yüzden sevgili'ye "yar" denir..
    Mevlana

Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki, eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde. Fakat daima ödersiniz.
    Ahmet Hamdi Tanpınar

[]Aşk nasip işidir, hesap işi değil. Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil!
    Mevlana

Ölümü bile ikinci sıraya düşüren bir durumdur aşk.
    Ahmet Altan

Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide. Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki!
    Mevlana