Facebook'ta FarmVille Çılgınlığı!

'Haberler' forumunda Büsra tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sosyal ağ Facebook’ta yer alan yüzlerce eğlence uygulaması arasında lider konumdaki Farmville'i tam 48.5 milyon kişi oynuyor.

  İSTANBUL - Sosyal ağ Facebook’ta yer alan yüzlerce eğlence uygulaması arasında Farmville liderliği sürüyor. Sisteme yükleneli henüz 3 ay olan oyuna abone Facebook kullanıcılarının sayısı 48 milyonu buldu.

  Oyunda çiftçilik yapan kullanıcılar, bir iki ürün ekerek başladıkları sanal ‘tarımsal faaliyetlerinde’ seviye atlamak için ektikleri sebze ve meyvelerin veya yetiştirdikleri çiftlik hayvanlarının bakımını yapmak, doğru ürünleri seçip rekolteyi artırmak, ürettikleri ürünü veya hayvanı sisteme satıp para kazanmak ve çiftliklerini büyütmek zorunda.

  Çeşit çeşit tohumların bulunduğu, gübre, tohum ve işçilik gibi tarımsal girdilerin maliyetlerinin belirli olduğu, pazar yerlerinde diğer oyuncularla gerçek zamanlı pazarlık yapıldığı oyun, pek çok Facebook kullanıcısında da bağımlılık yapmış durumda.


  Her çiftçilik işi için süre ve prosedürlerin bulunduğu oyunda o işi yapmamak, yanlış yapmak veya yapmakta gecikmek, o ‘sanal’ ürünün çürümesi vs. gibi sonuçlar doğuruyor.

  Oyunda seviye atlandıkça büyüyen çiftlik ve artan çiftlik işlerinin aksamaması için de oyuncuların internete giriş saatlerini ve Farmville’de geçirecekleri süreyi çok iyi hesaplamaları gerekiyor. Zira ellerindeki ‘tonlarca’ sanal ürünü zamanında satamazlarsa ürünler çürüyebiliyor, böylece para kaybı oluşuyor.

  Katılımcı sayısı çığ gibi büyüyen Farmville’in bugün itibarıyla 48.5 milyon abonesi bulunuyor. Günlük oyuncu sayısı da 12 milyona yakın.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Facebook'ta FarmVille Çılgınlığı Forum Tarih
Farmville Facebook'tan Ayrılıyor Sosyal Medya 11 Mayıs 2010
Facebook'ta Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim? Sosyal Medya 3 Kasım 2013
Facebook'ta Nasıl Bir Karaktersiniz? Sosyal Medya 31 Ekim 2013
Facebook'ta Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal Medya 30 Eylül 2013