Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?
   
 2. Cevap: Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?

  Facebook’ giriş yaptıktan sonra Isminize tıklayın. Oradan “Fotoğraflar” a tıklayın. Burada karşınıza 2 türlü sayfa çıkabilir. Birisi “Fotoğraf Albümü Oluştur” yazan bir sayfa. Böyle bir sayfa geliyorsa bir sonraki cümleyi es geçebilirsiniz. Diğeri Arkadaşlarınızın Foto Albumlerinin olduğu bir sayfadır. Ikinci türde sağ taraftaki “+ Fotoğraf Albümü Oluştur” yazan butona tıklayın.
  Bu noktadan sonra 2 ekranda da pek farklılık yok. Sadece Birinde “Yer” yani Fotonun çekildiği yer’in adını yazma şansınız var ki o kadar önemli birşey değil. Gelen sayfada sırasıyla “Album Adı“, “Açıklama” ve “Gizlilik” bulunmakta. Ek olarak “Yer” de olabilir. Bunlara göre “Gizlilik” e kadar doldurunuz. “Gizlilik” Albumdeki Fotograflarımızı görmesini istediğimiz kişilerin hangi çevreler olduğunu sınırlamak için vardır. “Herkes” , “Ağlarım ve Arkadaşlarım” , “Arkadaşlarım ve Arkadaşları“, “Sadece Arkadaşlar” ve “Uyarlanabilir“. “Uyarlanabilir” i anlatmıyorum. Bu seçimleri yaptıktan sonra “Album Oluştur” e tıklıyoruz.
  Gelen ekranın açılması için Java’nın yüklü olması gerek. Yüklemek için;

  java.com: Java ve Siz

  Gelen ekranda Albume atmak istediğiniz Fotoların bulunduğu yeri ve fotoların köşesindeki kutucukları işaretleyin. Bunları yapmışsanız. Sağ taraftaki “Yükle” butonuna tıklayınız. Yükleme bitince gelen ekranda “Tamam” a yada benzeri birşeye basın. Fotograflara bakıp açıklama yerine yazmak istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz. Burada da işiniz bittiğinde Aşağı inin ve “Değişiklikleri Kaydet” etıklayın. Böylece bir Albümümüz ve içinde fotograflarımız oldu.
   
Yükleniyor...
- Facebook’ta Albüm Nasıl Forum Tarih
Facebook’ta Fotoğraf Albümleri Nasıl Gizlenir? Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Facebook’ta isim (ad) nasıl değiştirilir? Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Twitter’dan sonra Facebook’ta kapatılır mı? Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Facebook’ta Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır Sosyal Medya 7 Temmuz 2011