facebook neden açılmıyor 3 EylüL

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 3 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. bugün facebookda sorun mu var hem ağır açılıyor hemde sohbet bölümü pasif gözüküyor arkadaşlarımı göremiyorum.

2. Cevap: facebook neden açılmıyor 3 EylüL

Eğer sorunuz bugün için ise ben denedim ve Facebook açıldı herhangi bir sorun görünmüyor. Sizde sorun devam ediyor ise aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Eğer Facebook girme problemi yaşıyorsanız. Bu sorunun sadece kendinizde mi yoksa herkestemi olduğunu anlamak için google’a facebook yazarak en son seçeneğini seçin. Burada twitter’da anlık olarak paylaşılan iletiler görülmektedir.

Burada facebook açılmıyor, girilmiyor gibi iletiler görürseniz problem facebook’ta demektir. Ama eğer bununla ilgili birşey göremediyseniz sorun sizde demektir. Bir başka yöntemde msn’de arkadaşlarınıza sorarak öğrenebilirsiniz.

Örneğin mozilla firefox ve google chrome gibi. Bunlarda olmuyorsa çerezleri temizleyin. Olmazsa format atın. Hem bilgisayar hızlanır. Hemde tüm sitelere sorunsuz girebilirsiniz. Bir de dns ayarlarınıza değişikli olabilir. Olması gerek doğal sayıları bulun ve onları kaydedin.

Eğer yinede girmiyorsa, bir arkadaşınıza sorun Facebook açıyor mu? sorusunu. Veyahut, tunnel sitelerle girmeye çalışın. Eğer sorun sadece sizdeyse, tarayıcı cookie çerezlerini silin, DNS ön belleğini temizleyin. (Başlat-> Çalıştır -> ipconfig /flushdns komutu ile) Şayet yine giremiyorsanız, modeminizi baştan başlatın! Yine olmadı, CCleaner programıyla gereksiz şeyleri silin. Yine mi olmadı sağlam bir format bunun üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.