Facebook Mutsuz Ve Kıskanç Yapıyor

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 3 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Öncelike bu araştırmaya katıldığımı belirtmek istiyorum gerçekten çok doğru bir sonuç çıkmış bunu birebir arkadaşlarmda olsun ailemde olsun yaşıyorum ve gözlemliyorum. Facebook da sürekli birilerinin gezi resimleri eğlence resimleri daha olmadı hep kendini anlatan olumlu güzel ifadeler küçük notlar sürekli birbirlerine yapılan övgüler iltifatlar insan kendisinde bunları hissedemediği için gerçekten mutsuz ve kıskanç bir durumla karşı karşıya kalabiliyor.

Almanya'da Yapılan Araştırmaya katılan 600 Facebook kullanıcısının üçte biri Facebook'ta geçirdikleri süre boyunca ve sonrasında kendilerini yalnız, yorgun, üzgün ya da memnuniyetsiz hissettikleri ifade edildi aynen katılıyorum çıkan sounuca.

Aslında Normalde insanların kendilerine benzeyen kişileri kıskandığını ifade eden proje yöneticisi Hanna Krasnova, kullanıcıların Facebook üzerinden diğerleriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olduğunu ve kendilerine benzeyen insanlarla kendilerini kıyasladığını kaydediyor.Sanal toz pembe hayatlar yaratan bu durum da diğer kullanıcıların kıskançlık duygularını depreştiriyor.Ve bu durum kıskançlık döngüsü olarak değerlendiriliyor.

2. Cevap: Facebook Mutsuz Ve Kıskanç Yapıyor

Bunu bilmek için araştırmaya gerek yok ki,Şaka şaka:) Teşekkürler Yasemin ellerine sağlık...

3. Cevap: Facebook Mutsuz Ve Kıskanç Yapıyor

Araştırmışlar işte bencede hiç gerek yoktu birebir görebiliyoruz bu sorunu etrafımızda bir çok insanda.