Facebook Komik Yazılar

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 7 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Komik facebook yazıları
    çok komik face yazılar

Siz bilgisayar başında poponuz düzleşene kadar çalışırken mesela birden birileri “bomboş kumsalda kavun içi dondurma, yanında da bira” başlıklı fotoğraflar ekliyor. Ne oluyor, siz yine hiçbir masraf yapmadan, yorulmadan uzaktan tatil izlemiş oluyorsunuz. Bir insan daha ne ister?

Facebook’un bu güzel anların paylaşımı konusunda üstlendiği vazifeye saygı duyuyorum. Zaten kendimizi telefonla 1500 kez çekip en favori kareyi koyduğumuz ya da kendimizi beğendiğimiz bir fotoğraf olduğunda, çevremizde kim varsa kesip biçip düşük pikselli hallerimizle “bak ne kadar güzelim” dediğimiz facebook’ta “işte benim sıkıcı iş yerim” gibi albümler görmeyi beklemiyoruz.

Ama bilinsin ki en yakın mutlu günüm olan tatil vakti geldiğinde ben de “kumdan yanan ayaklarım”, “deniz ortasında mangalın tadına doyum olmaz” isimli fotoğraflar ekleyecek, listemdeki arkadaşlarıma onlardan kesinlikle daha mutlu olduğumu göstereceğim. Gün sayıyorum.
    Eskiden sadece “Biz çok mutluyuz hadi sen de gel, sen de gör, gelmişken iki altın tak” ana fikirli düğün davetiyeleri geldikçe zınk diye beliren şaşkınlıkla karışık “Herkes evleniyor mu ne?!” sorusu, artık teknoloji sayesinde yanı başımızda. Hem de hemen hemen her gün güncellenen yeni versiyonuyla.

Artık gelinle damadı görmek, “Öyle kola öyle gelinlik mi giyilir? O saça öyle duvak mı olur?”, “Vah kıza!” ya da “Vah oğlana!”, “Bu kız bu oğlanı sevmiyor, öbürünü unutamamış zaten Ayten Teyze söylediydi” demek için artık düğünlere kadar gitmenize gerek yok.

Düğünden düğüne giyeceğiniz kıyafetlere paralar dökme, bin bir zahmet maşa yaptığınız saçların ilk yarım saatte foss diye sönüp dümdüz olma, oturduğunuz masayı beğenmeme, soğumuş et – kuş üzümlü pilav yeme derdini de ortadan kaldıran bu “uzaktan mürüvvet izleme” yöntemi için tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı.
    Bende var ve çok mutluyum.

Sabah açıyorum facebook’u, gece boyu en az 5 arkadaşımın, ya kendisinin, ya halasının oğlunun ya da çocukluk arkadaşının canından çok sevdiği kardeşinin düğünlerinin fotoğraflarını eklediği “Berkaycan& Busesu’s wedding!” isimli albümlerle karşılaşıyorum. Albümü olmayanlar da “x bana y deresinin en güzel yerinde evlenme teklif etti” diyerek gelecek yaz yapacağı fotoğraf bombardımanını şimdiden duyuruyor; geri kalan bedbahtlar da statüsüne “Evlendim!” yazarak ortalık karıştırıyor, sonra da “Ev aldım” diyerek bizi kahkahadan kahkahaya sürüklüyor sağ olsunlar.

Sizlerin de özellikle şu dönem hiç değilse haftada iki kez deneyimlediğinizi sandığım bu uzaktan mürüvvet izleme/ mürüvvete maruz kalma yöntemi yukarıda bahsettiğim aktif katılım halinde oluşabilecek birçok riski ortadan kaldırırken, davet edilmediğiniz düğünlere gıyabında katılarak daha çok mürüvvet görme şansını da bahşettiği için son günlerdeki favorim. Bunun tatil versiyonu da var.