facebook giremiyorum neden maddeler halinde

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Facebook giremiyorum neden

Aşağıda facebook'a girememe nedenlerini sıraladık bunları uygularsanız sanırım sorununuz çözülecektir.

- Bulunduğunuz ortamda Okul veya İş yerinizde Facebook ‘a giriş yasaklanmış olabilir.

- Türkiye’nin internet çıkışında sorun olabilir veya bulunduğunuz ilden kaynaklanan veya sizin internet çıkışınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir.

- Facebook’un kendi alt yapısıyla ilgili bir problem olabilir ve sizinle alakası olmayan bir sebepten dolayı girilmiyor olabilir.

- Hacker saldırılarına maruz kalmış olabilir ve bu yüzden girilmiyor olabilir.

- Büyük bir güvenlik açığı tespit edilmiş olabilir ve sorun çözülünceye kadar kapalı kalmasının en güvenlisi olacağına karar verilmiştir.

- Bir anlık hata olabilir sayfayı tekrardan yüklemeyi deneyin.

- Ktunnel ve Vtunnel gibi sitelerden girmeyi deneyerek sorunun kimde olduğunun tespitini yapabilirsiniz.

- Bilgisayarınızda birden fazla web tarayıcısı varsa, diğer tarayıcılarla faceye girmeyi deneyin. Örn: mozilla firefox ve google chrome gibi.

- Arkadaşlarınızı arayın ve onların girip giremediğini sorun. Eğer sorun sadece sizdeyse, tarayıcınızın cookie çerezlerini silin.

- Modeminizi kapatın 10 saniye bekledikten sonra yeniden açın.

- DNS ön belleğini temizleyin. (Başlat-> Çalıştır -> ipconfig /flushdns komutu ile.

- Host dosyanızı kontrol edin. ( C:\Windows\System32\drivers\etc ) host dosyasını masa üzerine alın ve içini not defteri ile açın içine facebook.com veya www.facebook.com karşısında ip içeren bir yazı varsa silin başka ip adresine yönlendiren bir virüs yemiş olabilirsiniz.

- Cep telefonunuzdan giriş yapmayı deneyin.

- Sorunların büyük çoğunluğu kişilerden kaynaklı olmuyor buna emin olabilirsiniz bu yüzden pek bilgisayarınızı kurcalamayın.

2. sorun cerezlerininden kaynaklanıyor olabilir ..öncelikle çerezlerinizi temizleyin hala açılmıyorsa Günden güne kendini geliştiren ve yeniliklerle güncellenen facebookta ara sıra aksaklıklar yaşanabiliyor. Sorun server kaynaklı olabiliyor. Yapmak gereken biraz sabredip yeniden denemek.

3. Benim biLqisayarımda normaLde qüwenLi internet waRdı ama been facebook Loginden giriş yapabiLiyordm son 5 qündür giriş yapamıyor Hata 7 diyor . Modemi Resetledm oLmadı ExpLorerden giriş yapmaya caLıstım yine oLmadı Aynı ağa baqLanan Başkaa bi biLqisayaRDaDa qiRiş yaptm ondada aynı şekilde açıLmıyor sebepi ne oLabiLir ???

4. Hesabınız engellenmiş olabilir.

5. Dns ayaRLaRını deqistirmeyi denedim iLk Başta oldu daha sonra google choremdan qirmedi iternet explorerdan denedim oldu . bi zaman sonra yine eski haline döndü aynı şekilde girmemeye başladı . şimdi ne yapcam .???

6. ben facebook a qiremyrm çocuk profili felan diyor yha ne yapmam lazıM??????? acil yha

7. Ben internete gryorum sonra faye girmyo dsn ayarlarına baktım doğru biraz bekledim faceye gircek mi die ama hiç resim yok sadece yazı var

8. faceye giremiyorum bnim bilgisayardan başka blgsyr getirdim giriyor bana yardım edermisiniz

9. bendefacebooka giremiyorum çerezler nereden silinir onuda bilmiyorum ne yapmalıyım yardım ederseneniz sevinirim teşekkürler...