Eylül'ün Elmalı Kurabiyesi

'Kısa Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 4 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Elmalı Kurabiye Tarifi

Elmalı Kurabiyesi Nasıl Yapılır

Bu güzel kurabiyeyi uzun zamandır yapıyorum şimdiye kadar benim kadar güzel yapana rastlamadım diyebilirim oldukça mütevaziyim değilmi :) şaka bir yana bunu ben değil ama çevremdeki herkes söyler senin yaptığın gibi lezzetli olmuyor bir türlü tutturamıyoruz diye sanırım elimde ayrı bir lezzet var.

Sözü fazla uzatmadan Kurabiyemizin tarifine geçelimmi ne dersiniz :f63:

Evet önce Elmalı Kurabiyemiz için gerekli olan malzemeler şöyle

-Yarım paket margarin
    -1 cay bardağı taze yoğurt
    -1 çay bardağı sıvıyağ1 paket kabartma tozu
    -Vanilya

Üzeri İçin Pudra Şekeri

İç malzemesi için gerekenler

1 Adet Elma rendelenmiş olması gerekiyor
    Bir su bardağı toz şeker
    Biraz tarçın eğer seviyorsanız cevizde ilave edebilirsiniz iç malzemesine

Margarini eritin üzerine tüm malzemeleri ialve edin ve kulak yumuşaklığında güzel bir hamur elde edin hamuru bir kenara bırakın 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacak.

Bu arada biz iç malzememizi hazırlıyalım
    Elmayı soyun ve rendeleyin üzerine şekeri ilave edin ocağa koyun kısık ataeşte elmaları iyice pişirin altını kapattıkdan sonra üzerine tarçın ve ceviz katabilirsiniz karıştırın ve soğutun.

Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp avucunuzun içerisinde açın içerisine iç malzemesinden koyun ve kapatın ek yeri alta gelecek şeklde tepsiye dizin Kurabiyeleri hazırlaıdkdan sonra orta dereceli fırında üzeri pembeleşinceye kadar pişirin.

Servis tabağna alın ve üzerine pudra şekeri ilave edin işte bu kadar kolay ve oldukça lezzetli bir kurabiye tarifi.

Not:Bekledikçe bayatlamıyor tam tersine daha da çok lezzet kazanıyor :f40:

Afiyet Olsun

Forumdas:Eylül

2. Cevap: Eylül'ün Elmalı Kurabiyesi

hmmm bayılırım elmalı kurabiyeye tarçın da çok güzel oluyor elmalı kurabiyede :f40: tarif için teşekkürler :f63: