Eyeliner nasıl çekilir resimli anlatım

'Kişisel Bakım' forumunda Demet tarafından 12 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

Eskiden eyeliner denince akla incecik ucu olan bir fırça ve likit eyeliner gelirdi. Ancak şimdi piyasada farklı şekillerde eyeliner bulmak mümkün. Öncelikle benim tavsiyem her tür eyeliner'ı deneyin. Eliniz hangisine yatkınsa o eyeliner'ı kullanmanızda fayda var.

Piyasada bulunan eyeliner çeşitleri;
    Kalem eyeliner
    Likit eyeliner
    Krem ve jel eyeliner
    Dipliner
    Cake eyeliner

Evet aklıma gelen çeşitler bunlar sanırım başka varsa da ben bilmiyorum :) Benim en kolay uyguladığım krem/jel eyeliner. Eyeliner fırçası yardımıyla kullanılan bu türleri sürmek daha kolay çünkü kontrolün sizde olduğunu hissediyorsunuz.

Peki şimdi gelelim eyeliner nasıl çekilir konusuna...
    Önce yine kendi tavsiyemi söyleyeyim. İmkanınız varsa büyüteçli ayna kullanın. Bu şekilde daha rahat bir sürüş yaparsınız. Işığın net olduğu bir ortam seçin ve yanınıza bir iki tane temiz kulak temizleme pamuğu alın.

makyaj_aynasi.

Hazırlıklar tamamsa başlayabiliriz.

Eyeliner sürmeye göz pınarı dediğimiz burnunuza yakın noktadan başlayın. Burayı olabildiğince ince sürmenizi tavsiye ederim.

Eyeliner göz pınarınızdan uzaklaştıkça kalınlaşmaya başlayacak. Buna dikkat ederseniz çok hoş bir görüntü elde edersiniz. Resimde gördüğünüz gibi
    eyeliner_nasil_surulur-2.
    Bayanların en zorlandığı kısım kuyruk yapmaktır. Ya çok uzun olur, ya çok kısa yada en çok rastlanan sorun iki gözdeki kuyruğun aynı olmamasıdır. Bunun için yapmanız gereken sert bir plastikten yardım almaktır. Ama lütfen dikkatli olun gözünüze zarar gelsin istemeyiz.

eyeliner_nasil_surulur-1.
    Yukardaki resimde gördüğünüz gibi gözünüzün kenarına şekildeki gibi yerleştireceğiniz bu plastik yardımı ile iki gözünüze de eşit kuyruk yapma imkanınız var.

Ellerinizin titrememesine dikkat edin ve kullandığınız eyeliner fırçası yada kalemini tek seferde çekin. Aksi halde tırtıklı bir görüntü olacaktır.

Eyeliner çekme işlemi bitince kulak çöpüyle ufak hataları temizleyin.